HABER AKIŞI

Alo 112Acil: '' saçım dökülüyor acil yardım ''

 Tarih: 06-02-2019 10:21:00  -   Güncelleme: 06-02-2019 12:14:58
112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların yüzde 84'ü asılsız çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken 112 Çağrı Merkezini arayarak "saçım dökülüyor ne tavsiye edersiniz?" diyenler bile oluyor.

Erzincan’da 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların yüzde 84’ü asılsız çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken 112 Çağrı Merkezini arayarak "saçım dökülüyor ne tavsiye edersiniz?" diyenler bile oluyor. 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, çağrı merkezinde aktif 4 masa olduğunu, asılsız çağrılar olması durumunda gerçek vaka ile iletişime geçmede gecikme meydana geldiğini söyledi.
Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Başhekim Dr. Osman Kaan Çakır "2018 yılı içerisinde Erzincan 112 olarak 160 bin adet çağrı aldık. Bunlardan sadece 30 bini geçek çağrıydı. 130 bin çağrı asılsız çıktı. Bunu oranladığımızda yüzde 84 asılsız ihbar yüzde 16 ise gerçek çağrı olduğunun göstergesi oldu. Erzincan halkından istediğimiz şu an bu hizmeti verdiğimiz tüm çağrılarımızın düştüğü odamızdayız. 4 tane aktif çalışan hattımız bulunmaktadır. Bu tarz asılsız çağrılar sisteme düştüğünde biz onlarla meşgul edildiğimizde gerçek vakalar beklemeye düşmekte ve bu gerçek olan vakalara ulaşma süremizi uzatmaktadır. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Gündüz saatlerinde bizi arayanlar genellikle telefonu ailelerinden alan çocuklar, sohbet etmek isteyenler ve ses vermeyenlerden oluşuyor. Gece saatlerinde ise genellikle sarhoş insanlar ve KYK öğrencileri bize asılsız olarak çağrı gönderiyor. Mevsimsel şartları da düşündüğümüzde köyleri kapalı olan köylerde vakamız var diyerek köy yollarını açtırmaya çalışanlar oluyor. İlçelerimizde hizmet verdiğimiz iki tane aktif ambulansımız bulunmakta. Burada asılsız vakaya yönlendirdiğimizde diğer tarafta gerçek olan bir vaka beklemek zorunda kalabiliyor. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.


Çağrı merkezi görevlisi Semra Kılınç ise çoğunlukla çocukların 112’yi meşgul ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi:
"Çağrılarımızın birçoğu asılsız ihbarlardan oluşuyor. Çoğunlukla arayıp cevap vermiyorlar veya farklı adres veriyorlar ekipleri gönderdiğimizde öyle bir adres olmadığı vaka olmadığı yönünde ekiplerden geri dönüş alıyoruz. Çoğunlukla çocuklar bizimle sohbet etmek için arıyorlar. Erzincan 112’de 3 ya da 4 masa aktif olarak çalışıyor. Araya sapıklar da girince büyük sıkıntılar çekiyoruz. Özellikle kış aylarından vatandaşların vermiş olduğu vakalar bazen bir günümüzü alıyor. Gerçekte hasta olmayan bir şahıs ile bir köy yolunu açtırmak için diğer gerçek vakaları ekarte ederek saatlerce onlarla uğraşıyoruz. Hem karayolları olsun hem biz olalım daha ciddi vakaları bir önceki şahıs daha önce aradığı için öteleyerek gerçek olmayan sadece köy yolu açtırmak için olan bir vakayla uğraşıyoruz."
112’yi arayarak saçının döküldüğünü, bu konuda ne yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenlerin bile olduğunu ifade eden Çağrı Merkezi görevlisi Halime Tekin ise "Gün içerisinde saçı döküldüğü için burayı arayanlar oluyor. İşte ne yapması gerektiğini, ne kullanması gerektiğini doktora danışmak istiyor. Bizler de bu şekilde olan aramalarda yönlendirmelerde bulunuyoruz. Ancak bu günde bir defa değil birkaç defa oluyor teyit etmek istiyorlar. Vatandaşları gerektiği yerlere yönlendiriyoruz ancak bu bizim işimizin aksamasına neden oluyor. Gerçek vakalar telefonlarımız meşgul olunca tekrar tekrar aramak zorunda kalıyorlar" diye konuştu. 

 

Elinizde sağlık personeline ait materyaller var bunlar örneğin video,slayt,haber,vb diğer sağlık çalışanlarına yada meslek öğrencilerine faydalı olabileceğini mi düşünüyorsunuz...

Ozaman Bize Ulaştır..

112AcilFm bir çok medya organlarına sahip Tek Sağlık Personeli Radyosu ,Youtube Kanalı,Haber Sitesi ve daha bir çok alanda sizlere hizmet vermekte sizlerde bulunan materyalları bızlere ulaştırarak ister kaynağı sizi gösterip isterseniz gizli bir kahraman olarak materyalınızı paylaşabiliriz..

Yapmanız gereken sadece materyalınızı bizlere mail atmanızdır..

Mail Adresimiz: birbirikiacilfm@gmail.com

 

Sosyal Medyada bizi Destekler misiniz?

 

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

 

112AcilFM Facebook Sayfası

 

Sondakika112 Facebook Sayfası

 

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

 

112AcilFm İnstagram Sayfası

 

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

 

112AcilFm Twetter Sayfası

 

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

 

112AcilFm Youtube Kanalı

  Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 503 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanlığına 2 Yeni Genel Müdür Yardımcısı Sağlık Bakanlığına 2 Yeni Genel Müdür Yardımcısı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne 2 Yeni Genel Müdür Yardımcısı Diyanet İşl..
ÖZET: Atama ve Nakil Yönetmeliği Önemli Değişiklikler ÖZET: Atama ve Nakil Yönetmeliği Önemli Değişiklikler Sağlık Bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğinde bazı değişiklikler yaparak, sorun..
Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliği Önemli Değişiklikler Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliği Önemli Değişiklikler Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değ..
Sağlık Bakanı O branştaki Sağlıkçılara Müjde Sağlık Bakanı O branştaki Sağlıkçılara Müjde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununu..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun Muğla 112..4 Yaralı! Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun Muğla 112..4 Yaralı! MUĞLA'nın Fethiye ilçesinde, ambulansın otomobile çarptığı kazada 2'si sağlık pe..
Ambulans kazası Geçmiş Olsun Sakarya112 Ambulans kazası Geçmiş Olsun Sakarya112 Ambulans kaza yaptı: Biri sağlık çalışanı iki kişi yaralandı
Ambulans Kaza Yaptı! Geçmiş olsun Samsun112 Ambulans Kaza Yaptı! Geçmiş olsun Samsun112 Geçmiş olsun #Samsun112 Samsun Atakum 3 nolu ASHİ İstasyonunda nöbetçi arkadaş..
Antalya Umke Kaza Yaptı ! Antalya Umke Kaza Yaptı ! Antalya'nın Kumluca ilçesinde hortumdan etkilenen ve yaralanan sera işçilerini k..
  KPSS HABERLERİ
2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi 2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yön..
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Beyaz Kod: Artvin'de Genel Cerrahi Uzmanını iki hasta yakını darbetti Beyaz Kod: Artvin'de Genel Cerrahi Uzmanını iki hasta yakını darbetti Artvin’de, Hopa Devlet Hastanesinde görevli Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ö..
Beyaz Kod:hasta yakını, odanın kapısını kırdı(Kapıyı Kıran Bize Ne Yapmaz !) Beyaz Kod:hasta yakını, odanın kapısını kırdı(Kapıyı Kıran Bize Ne Yapmaz !) Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde boğaz ağrısı şikayetiyle hasta..
Beyaz Kod: '' Canım acıdı '' ; sağlık çalışanını darbetti (Videolu Haber) Beyaz Kod: '' Canım acıdı '' ; sağlık çalışanını darbetti (Videolu Haber) 'Canım acıdı' dedi sağlık çalışanını darbetti... O vahşet güvenlik kamerasına ya..
Beyaz Kod:112 Personellerine Darp ! Beyaz Kod:112 Personellerine Darp ! 112 Acil Ekibi Darp Edildi! Bu Sefer Sebep Çok İlginç
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı