HABER AKIŞI

Alo 112Acil: '' saçım dökülüyor acil yardım ''

 Tarih: 06-02-2019 10:21:00  -   Güncelleme: 06-02-2019 12:14:58
112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların yüzde 84'ü asılsız çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken 112 Çağrı Merkezini arayarak "saçım dökülüyor ne tavsiye edersiniz?" diyenler bile oluyor.

Erzincan’da 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların yüzde 84’ü asılsız çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken 112 Çağrı Merkezini arayarak "saçım dökülüyor ne tavsiye edersiniz?" diyenler bile oluyor. 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, çağrı merkezinde aktif 4 masa olduğunu, asılsız çağrılar olması durumunda gerçek vaka ile iletişime geçmede gecikme meydana geldiğini söyledi.
Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Başhekim Dr. Osman Kaan Çakır "2018 yılı içerisinde Erzincan 112 olarak 160 bin adet çağrı aldık. Bunlardan sadece 30 bini geçek çağrıydı. 130 bin çağrı asılsız çıktı. Bunu oranladığımızda yüzde 84 asılsız ihbar yüzde 16 ise gerçek çağrı olduğunun göstergesi oldu. Erzincan halkından istediğimiz şu an bu hizmeti verdiğimiz tüm çağrılarımızın düştüğü odamızdayız. 4 tane aktif çalışan hattımız bulunmaktadır. Bu tarz asılsız çağrılar sisteme düştüğünde biz onlarla meşgul edildiğimizde gerçek vakalar beklemeye düşmekte ve bu gerçek olan vakalara ulaşma süremizi uzatmaktadır. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Gündüz saatlerinde bizi arayanlar genellikle telefonu ailelerinden alan çocuklar, sohbet etmek isteyenler ve ses vermeyenlerden oluşuyor. Gece saatlerinde ise genellikle sarhoş insanlar ve KYK öğrencileri bize asılsız olarak çağrı gönderiyor. Mevsimsel şartları da düşündüğümüzde köyleri kapalı olan köylerde vakamız var diyerek köy yollarını açtırmaya çalışanlar oluyor. İlçelerimizde hizmet verdiğimiz iki tane aktif ambulansımız bulunmakta. Burada asılsız vakaya yönlendirdiğimizde diğer tarafta gerçek olan bir vaka beklemek zorunda kalabiliyor. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.


Çağrı merkezi görevlisi Semra Kılınç ise çoğunlukla çocukların 112’yi meşgul ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi:
"Çağrılarımızın birçoğu asılsız ihbarlardan oluşuyor. Çoğunlukla arayıp cevap vermiyorlar veya farklı adres veriyorlar ekipleri gönderdiğimizde öyle bir adres olmadığı vaka olmadığı yönünde ekiplerden geri dönüş alıyoruz. Çoğunlukla çocuklar bizimle sohbet etmek için arıyorlar. Erzincan 112’de 3 ya da 4 masa aktif olarak çalışıyor. Araya sapıklar da girince büyük sıkıntılar çekiyoruz. Özellikle kış aylarından vatandaşların vermiş olduğu vakalar bazen bir günümüzü alıyor. Gerçekte hasta olmayan bir şahıs ile bir köy yolunu açtırmak için diğer gerçek vakaları ekarte ederek saatlerce onlarla uğraşıyoruz. Hem karayolları olsun hem biz olalım daha ciddi vakaları bir önceki şahıs daha önce aradığı için öteleyerek gerçek olmayan sadece köy yolu açtırmak için olan bir vakayla uğraşıyoruz."
112’yi arayarak saçının döküldüğünü, bu konuda ne yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenlerin bile olduğunu ifade eden Çağrı Merkezi görevlisi Halime Tekin ise "Gün içerisinde saçı döküldüğü için burayı arayanlar oluyor. İşte ne yapması gerektiğini, ne kullanması gerektiğini doktora danışmak istiyor. Bizler de bu şekilde olan aramalarda yönlendirmelerde bulunuyoruz. Ancak bu günde bir defa değil birkaç defa oluyor teyit etmek istiyorlar. Vatandaşları gerektiği yerlere yönlendiriyoruz ancak bu bizim işimizin aksamasına neden oluyor. Gerçek vakalar telefonlarımız meşgul olunca tekrar tekrar aramak zorunda kalıyorlar" diye konuştu. 

 

Elinizde sağlık personeline ait materyaller var bunlar örneğin video,slayt,haber,vb diğer sağlık çalışanlarına yada meslek öğrencilerine faydalı olabileceğini mi düşünüyorsunuz...

Ozaman Bize Ulaştır..

112AcilFm bir çok medya organlarına sahip Tek Sağlık Personeli Radyosu ,Youtube Kanalı,Haber Sitesi ve daha bir çok alanda sizlere hizmet vermekte sizlerde bulunan materyalları bızlere ulaştırarak ister kaynağı sizi gösterip isterseniz gizli bir kahraman olarak materyalınızı paylaşabiliriz..

Yapmanız gereken sadece materyalınızı bizlere mail atmanızdır..

Mail Adresimiz: birbirikiacilfm@gmail.com

 

Sosyal Medyada bizi Destekler misiniz?

 

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

 

112AcilFM Facebook Sayfası

 

Sondakika112 Facebook Sayfası

 

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

 

112AcilFm İnstagram Sayfası

 

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

 

112AcilFm Twetter Sayfası

 

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

 

112AcilFm Youtube Kanalı

  Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 1361 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Flash HABERLERİ
ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM Ordu'da 1 kişi domuz gribinden hayatını kaybetti.
Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! İzmir'in Torbalı ilçesinde Devlet Hastanesi'nin kadınlar tuvaletinde yeni doğmuş..
Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! İzmir Torbalıİlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park ile Torbalı Devlet Hastanesi Do..
Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Fethiye Devlet Hastanesi personeline verilen yemeklerden böcek çıkması, yemekler..
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanı FAHRETTİNKOCA'dan 112 Acil Değerlendirmesi VİDEOLU HABER Sağlık Bakanı FAHRETTİNKOCA'dan 112 Acil Değerlendirmesi VİDEOLU HABER Sağlık Bakanı FAHRETTİN Koca: (Sabiha Gökçen'deki uçak kazası sonrası eleştirile..
Sağlık Bakanı:Sabiha Gökçen'deki Uçak Kazasında 3 kişi Hayatını Kaybetti Sağlık Bakanı:Sabiha Gökçen'deki Uçak Kazasında 3 kişi Hayatını Kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sabiha Gökçen'deki uçak kazasında 3 vatandaşımız ..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak üzere iki çığ felaketin..
Fahrettin Koca'dan Devlet Bahçeli'ye Sağlık Personelleri Adına Teşekkür Fahrettin Koca'dan Devlet Bahçeli'ye Sağlık Personelleri Adına Teşekkür Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sağlık persone..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kaza Yaptı ! 5 Yaralı Ambulans Kaza Yaptı ! 5 Yaralı Diyarbakır’da, içinde hasta bulunan ambulans, kırmızı ışıkta geçtiği sırada otom..
Buzlu Yolda AMBULANS Kaza Yaptı ! Buzlu Yolda AMBULANS Kaza Yaptı ! Adıyaman'da buzlanan yolda takla atan ambulans, trafik ışıklarında bekleyen 2 ot..
Ambulans Kazası ! 5 kişi yaralandı Ambulans Kazası ! 5 kişi yaralandı Afyonkarahisar’da ambulansın da aralarında bulunduğu 3 aracın karıştığı trafik k..
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde otomobille 112 ambulans aracının çarpışması sonucu..
  KPSS HABERLERİ
Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personellerin merakı üzerine KPSS 2020/4 Tercihlerind..
KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi 2019/6 KPSS tercihlerinde yerleşen adayların, 2019/7 KPSS tercihlerine de başvur..
KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? Genel olarak KPSS'de kaç netle kaç puan alınır sorusunun ortalama cevapları....
2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlarını sizle..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Kadın Hasta, Sağlık personeline TOKAT ATTI ! VİDEOLU HABER Kadın Hasta, Sağlık personeline TOKAT ATTI ! VİDEOLU HABER Mesai saati dışında Bayrampaşa Aile Sağlık Merkezi'ne gelen bir kadın hastanın, ..
Doktorun Burnunu Kıran Sanık Pişmanım Dedi Tahliye Oldu Doktorun Burnunu Kıran Sanık Pişmanım Dedi Tahliye Oldu Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde doktor Burak Altunpak'a kafa atarak burnunu kı..
Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüsü Evde Sağlık Birimleri servi..
Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Kayseri'de 112 Acil Servis ekipleri, müdahale etmek için gittikleri hastanın sal..
  MAGAZİN HABERLERİ
Hekimoğlu Dizisine Tepki Hekimoğlu Dizisine Tepki Sosyal medyadan Hekimoğlu'na tepki: Haddini bil Hekimoğlu!Ekranların ilgiyle izl..
Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Kanal D’nin sevilen dizisi “Hekimoğlu”nun orijinali “House” 2004-2012 yılları ar..
Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı İZMİR Kent Hastanesi'nde hekimden yardımcı personele kadar sağlık çalışanlarının..
Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Hastane çıkışı görüntülenmek istemeyen Gülşen, estetik doktorunu evine çağırıp d..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

112AcilFm i Ne Sıklıkla Takip Ediyorsunuz ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı