HABER AKIŞI

Konya’da Yeni 112 istasyonu Açıldı

 Tarih: 04-09-2018 21:04:17
Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever Aynur Kasabalı, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, hizmet başkanları ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayırsever Aynur Kasabalı, “Böyle bir hizmeti bana nasip eden Allah’a şükürler ediyor, bu eser ile gurur duyuyorum” dedi.

Bütün hayatını hayır işlerine adadığını hatırlatarak sözlerine devam eden Kasabalı, “Şu anda kendimi oğlumu evlendirdiğim gün gibi, torunumu sünnet ettirdiğim gün gibi mutlu hissediyorum. Bana, bu hizmetleri yapabilmem için olanak sağlayan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmasında, “Devlet- millet kaynaşmasının çok güzel bir örneğini burada hep birlikte yaşıyoruz” diyerek böylesine güzel ve anlamlı bir eseri tamamlayarak kullanıma hazır hale getiren Aynur Kasabalı Hanımefendiye teşekkür etti. Hayır, yapma işinin para ile zenginlik ile alakalı değil gönül ile alakalı bir iş olduğunu da belirten Prof. Dr. Koç, Aynur Kasabalı’nın yapmış olduğu hayırlarla örnek olduğunu ifade etti. 

Karatay Belediyesi’nin de sağlık alanında kendilerine her türlü desteği verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “112 istasyonumuz için arsa tahsis eden ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısı açısından Türkiye’nin 4. Büyük ili konumunda bulunduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Koç, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan 70 adet 112 istasyonunda toplam 1163 personelin ve çeşitli özelliklerde 100 ayrı ambulansın bulunduğunun altını çizdi. 

Karatay İlçesi’nde de 8 tane 112 istasyonu bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının sayısı hızla artırılmakta olup 2018 yılı sonuna kadar şehrimizde hizmet sunan istasyon sayısının 72’ye çıkartılması planlamaktayız” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından hayırsever Aynur Kasabalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. 

Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Konya eski Müftüsü Şükrü Özbuğday tarafından yapılan dualarla açıldı. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  Kaynak: yenimeram.com.tr   Editör: SerhATT   Bu haber 1022 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan  SON Açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan SON Açıklamalar Ticaret Gazetesi Ankara Temsilcisi Seda GÖK'ü makamında kabul eden Sağlık Bakanı..
Sağlık Bakanlığı Teşkilat Şeması Güncellendi Sağlık Bakanlığı Teşkilat Şeması Güncellendi 2019 Sağlık Bakanlığı Teşkilat Şeması
Sağlık çalışanının ifadesi hastanede alınacak Sağlık çalışanının ifadesi hastanede alınacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle şidde..
Sağlık Bakanlığı Genel Kurmaya Sağlık Personeli Görevlendirilecek Sağlık Bakanlığı Genel Kurmaya Sağlık Personeli Görevlendirilecek Sağlık Bakanlığınca bazı il sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda; ..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
AMBULANS Yayaya Çarptı ! AMBULANS Yayaya Çarptı ! Hasta taşıyan ambulans yaşlı adama çarptı,Adapazarı Atatürk Bulvarında meydana g..
Feci Ambulans Kazası !  Videolu Haber Geçmiş Olsun Karaman 112 Feci Ambulans Kazası ! Videolu Haber Geçmiş Olsun Karaman 112 Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde hasta se..
Ambulans Kazası ! Biri ağır 9 yaralı VİDEOLU HABER Ambulans Kazası ! Biri ağır 9 yaralı VİDEOLU HABER Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, ambulans ile otomobilin çarpışması sonucu, ..
Ambulans Kazası! 8 yaralı Ambulans Kazası! 8 yaralı Şanlıurfa'da ambulans ile otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı. Yaralıl..
  KPSS HABERLERİ
2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi 2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yön..
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, "Tuğba hemşire kendini bilmey..
Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde, hastayı görmede..
Sivas'ta Acil Tıp Teknisyenini (ATT) Hasta Yakını Tarafından Darp edildi Sivas'ta Acil Tıp Teknisyenini (ATT) Hasta Yakını Tarafından Darp edildi Sivas'ta 6 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Acil Tıp Teknisyeninin (ATT) b..
Beyaz Kod: Yol Hakkını Kendinde Buldu,Ambulans şoförünü dövdü VİDEOLU HABER Beyaz Kod: Yol Hakkını Kendinde Buldu,Ambulans şoförünü dövdü VİDEOLU HABER İstanbul Bakırköy'de yol verme tartışması nedeniyle bir sürücü, ambulans şoförün..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı