HABER AKIŞI

Konya’da Yeni 112 istasyonu Açıldı

 Tarih: 04-09-2018 21:04:17
Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever Aynur Kasabalı, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, hizmet başkanları ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayırsever Aynur Kasabalı, “Böyle bir hizmeti bana nasip eden Allah’a şükürler ediyor, bu eser ile gurur duyuyorum” dedi.

Bütün hayatını hayır işlerine adadığını hatırlatarak sözlerine devam eden Kasabalı, “Şu anda kendimi oğlumu evlendirdiğim gün gibi, torunumu sünnet ettirdiğim gün gibi mutlu hissediyorum. Bana, bu hizmetleri yapabilmem için olanak sağlayan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmasında, “Devlet- millet kaynaşmasının çok güzel bir örneğini burada hep birlikte yaşıyoruz” diyerek böylesine güzel ve anlamlı bir eseri tamamlayarak kullanıma hazır hale getiren Aynur Kasabalı Hanımefendiye teşekkür etti. Hayır, yapma işinin para ile zenginlik ile alakalı değil gönül ile alakalı bir iş olduğunu da belirten Prof. Dr. Koç, Aynur Kasabalı’nın yapmış olduğu hayırlarla örnek olduğunu ifade etti. 

Karatay Belediyesi’nin de sağlık alanında kendilerine her türlü desteği verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “112 istasyonumuz için arsa tahsis eden ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısı açısından Türkiye’nin 4. Büyük ili konumunda bulunduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Koç, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan 70 adet 112 istasyonunda toplam 1163 personelin ve çeşitli özelliklerde 100 ayrı ambulansın bulunduğunun altını çizdi. 

Karatay İlçesi’nde de 8 tane 112 istasyonu bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının sayısı hızla artırılmakta olup 2018 yılı sonuna kadar şehrimizde hizmet sunan istasyon sayısının 72’ye çıkartılması planlamaktayız” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından hayırsever Aynur Kasabalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. 

Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Konya eski Müftüsü Şükrü Özbuğday tarafından yapılan dualarla açıldı. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  Kaynak: yenimeram.com.tr   Editör: SerhATT   Bu haber 647 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanlığı'ndan ATT,Hemşire,Ebe ve Toplum Sağlığı Memurları İçin Önemli Yazı Sağlık Bakanlığı'ndan ATT,Hemşire,Ebe ve Toplum Sağlığı Memurları İçin Önemli Yazı Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü 81 il sağlık müdürlüğüne resmi..
Meclisten Geçen Sağlıkla İlgili O Yasanın Tam Metni Meclisten Geçen Sağlıkla İlgili O Yasanın Tam Metni Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve 5 Milletvekilinin Sağlıkla İlgili Bazı Kan..
Sağlık Bakanlığı;Görevlendirme Konusunda Personelin Sesini Duydu ? Sağlık Bakanlığı;Görevlendirme Konusunda Personelin Sesini Duydu ? Sağlık personeli açısından her dönem geçici görevlendirmeler, ve kurum içinde fa..
resim yok Sağlık Bakanlığı 2019 bütçesi kabul edildi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Sağlık Bakan..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kazası ! 3 Yaralı; Geçmiş Olsun Gümüşhane112 Ambulans Kazası ! 3 Yaralı; Geçmiş Olsun Gümüşhane112 Gümüşhane'de otomobilin çarptığı ambulansın devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı...
Geçmiş Olsun Konya 112 ! Ambulans Kazası Geçmiş Olsun Konya 112 ! Ambulans Kazası Konya 112'de 5270 kodlu istasyon vaka sırasında motorsiklet ile çarpışması sonuc..
Ambulans ile kamyonet çarpıştı: 1 yaralı Ambulans ile kamyonet çarpıştı: 1 yaralı Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre ..
Ambulans Yayaya Çarptı Ambulans Yayaya Çarptı Bursa-Ankara karayolu üzerinde yapım çalışmaları devam eden Mesudiye köprüsü üze..
  KPSS HABERLERİ
KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık ..
KPPS 2018/5 ile Atanan Sağlık Personelleri Açıklama Bekliyor KPPS 2018/5 ile Atanan Sağlık Personelleri Açıklama Bekliyor Sağlık personelleri her atamanın arkasından güvenlik soruşturmasının aylarca sür..
KPSS 2018/7 Sağlık Personeli Alımı Tercih Klavuzu KPSS 2018/7 Sağlık Personeli Alımı Tercih Klavuzu ÖSYM, KPSS-2018/7 kapsamında sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için ..
2018 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı 2018 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanılığı (ÖSYM) KPSS ortaöğretim başvuru ..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Beyaz Kod: Damar Yolu Açarken Darp Edildi ! Beyaz Kod: Damar Yolu Açarken Darp Edildi ! Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir sağlık personeli, acil serviste alkollü olduğu..
Beyaz Kod : İlaç Yazılmayınca Keserle Saldırdı Beyaz Kod : İlaç Yazılmayınca Keserle Saldırdı KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde, aile hekimine eşi için ilaç yazdırmak isteyen N.E. ..

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
GÜNLÜK BURÇ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
Yukarı