HABER AKIŞI

Konya’da Yeni 112 istasyonu Açıldı

 Tarih: 04-09-2018 21:04:17
Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever Aynur Kasabalı, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, hizmet başkanları ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayırsever Aynur Kasabalı, “Böyle bir hizmeti bana nasip eden Allah’a şükürler ediyor, bu eser ile gurur duyuyorum” dedi.

Bütün hayatını hayır işlerine adadığını hatırlatarak sözlerine devam eden Kasabalı, “Şu anda kendimi oğlumu evlendirdiğim gün gibi, torunumu sünnet ettirdiğim gün gibi mutlu hissediyorum. Bana, bu hizmetleri yapabilmem için olanak sağlayan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmasında, “Devlet- millet kaynaşmasının çok güzel bir örneğini burada hep birlikte yaşıyoruz” diyerek böylesine güzel ve anlamlı bir eseri tamamlayarak kullanıma hazır hale getiren Aynur Kasabalı Hanımefendiye teşekkür etti. Hayır, yapma işinin para ile zenginlik ile alakalı değil gönül ile alakalı bir iş olduğunu da belirten Prof. Dr. Koç, Aynur Kasabalı’nın yapmış olduğu hayırlarla örnek olduğunu ifade etti. 

Karatay Belediyesi’nin de sağlık alanında kendilerine her türlü desteği verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “112 istasyonumuz için arsa tahsis eden ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısı açısından Türkiye’nin 4. Büyük ili konumunda bulunduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Koç, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan 70 adet 112 istasyonunda toplam 1163 personelin ve çeşitli özelliklerde 100 ayrı ambulansın bulunduğunun altını çizdi. 

Karatay İlçesi’nde de 8 tane 112 istasyonu bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının sayısı hızla artırılmakta olup 2018 yılı sonuna kadar şehrimizde hizmet sunan istasyon sayısının 72’ye çıkartılması planlamaktayız” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından hayırsever Aynur Kasabalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. 

Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Konya eski Müftüsü Şükrü Özbuğday tarafından yapılan dualarla açıldı. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  Kaynak: yenimeram.com.tr   Editör: SerhATT   Bu haber 233 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanlığı Mekke ve Medineye Hastane Açmak İstiyor Sağlık Bakanlığı Mekke ve Medineye Hastane Açmak İstiyor Sağlık Bakanı twitter hesabından yaptığı paylaşımda büyükelçinin yeni sağlık yön..
Yurtdışında Sağlık Personeli Görevlendirmesi İlanı Yayımlandı Eylül 2018 Yurtdışında Sağlık Personeli Görevlendirmesi İlanı Yayımlandı Eylül 2018 Sağlık Bakanlığı yurtdışında sağlık personeli görevlendirmesi yapacak. Yayımlana..
Sağlık Bakanlığı Somali, Bangladeş ve Sudan'a sağlık personeli gönderiyor Sağlık Bakanlığı Somali, Bangladeş ve Sudan'a sağlık personeli gönderiyor Sağlık Bakanlığı Bangladeş’de bulunan sahra hastanesi statüsündeki ve Sudan Cumh..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Yayaya Çarptı Ambulans Yayaya Çarptı Bursa-Ankara karayolu üzerinde yapım çalışmaları devam eden Mesudiye köprüsü üze..
Ambulans Kazası !  Geçmiş olsun Yozgat112 Ambulans Kazası ! Geçmiş olsun Yozgat112 Sabah saatlerinde Yozgat Merkez 6 Nolu ASHİ ekibi sevk dönüşü Gökçekışla Mevkind..
Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun İstanbul112 : 6Yaralı Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun İstanbul112 : 6Yaralı Ambulans yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarpmamak için direksiyonu kır..
Ambulans Kazası ! Ambulans ile Tır Çarpıştı !Geçmiş Olsun Van112 Ambulans Kazası ! Ambulans ile Tır Çarpıştı !Geçmiş Olsun Van112 Van-Erçiş karayolunda tır ile ambulansın çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı. Va..
  KPSS HABERLERİ
KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık ..
KPPS 2018/5 ile Atanan Sağlık Personelleri Açıklama Bekliyor KPPS 2018/5 ile Atanan Sağlık Personelleri Açıklama Bekliyor Sağlık personelleri her atamanın arkasından güvenlik soruşturmasının aylarca sür..
KPSS 2018/7 Sağlık Personeli Alımı Tercih Klavuzu KPSS 2018/7 Sağlık Personeli Alımı Tercih Klavuzu ÖSYM, KPSS-2018/7 kapsamında sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için ..
2018 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı 2018 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanılığı (ÖSYM) KPSS ortaöğretim başvuru ..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Beyaz Kod: Damar Yolu Açarken Darp Edildi ! Beyaz Kod: Damar Yolu Açarken Darp Edildi ! Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir sağlık personeli, acil serviste alkollü olduğu..
Beyaz Kod : İlaç Yazılmayınca Keserle Saldırdı Beyaz Kod : İlaç Yazılmayınca Keserle Saldırdı KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde, aile hekimine eşi için ilaç yazdırmak isteyen N.E. ..

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
GÜNLÜK BURÇ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
Yukarı