HABER AKIŞI

Konya’da Yeni 112 istasyonu Açıldı

 Tarih: 04-09-2018 21:04:17
Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karatay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever Aynur Kasabalı, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, hizmet başkanları ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayırsever Aynur Kasabalı, “Böyle bir hizmeti bana nasip eden Allah’a şükürler ediyor, bu eser ile gurur duyuyorum” dedi.

Bütün hayatını hayır işlerine adadığını hatırlatarak sözlerine devam eden Kasabalı, “Şu anda kendimi oğlumu evlendirdiğim gün gibi, torunumu sünnet ettirdiğim gün gibi mutlu hissediyorum. Bana, bu hizmetleri yapabilmem için olanak sağlayan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmasında, “Devlet- millet kaynaşmasının çok güzel bir örneğini burada hep birlikte yaşıyoruz” diyerek böylesine güzel ve anlamlı bir eseri tamamlayarak kullanıma hazır hale getiren Aynur Kasabalı Hanımefendiye teşekkür etti. Hayır, yapma işinin para ile zenginlik ile alakalı değil gönül ile alakalı bir iş olduğunu da belirten Prof. Dr. Koç, Aynur Kasabalı’nın yapmış olduğu hayırlarla örnek olduğunu ifade etti. 

Karatay Belediyesi’nin de sağlık alanında kendilerine her türlü desteği verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “112 istasyonumuz için arsa tahsis eden ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısı açısından Türkiye’nin 4. Büyük ili konumunda bulunduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Koç, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan 70 adet 112 istasyonunda toplam 1163 personelin ve çeşitli özelliklerde 100 ayrı ambulansın bulunduğunun altını çizdi. 

Karatay İlçesi’nde de 8 tane 112 istasyonu bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının sayısı hızla artırılmakta olup 2018 yılı sonuna kadar şehrimizde hizmet sunan istasyon sayısının 72’ye çıkartılması planlamaktayız” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından hayırsever Aynur Kasabalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. 

Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Konya eski Müftüsü Şükrü Özbuğday tarafından yapılan dualarla açıldı. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  Kaynak: yenimeram.com.tr   Editör: SerhATT   Bu haber 793 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 112Acil HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanlığı 2019 Ocak-Şubat Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı 2019 Ocak-Şubat Bölge Hizmet Grupları 2019 Yılı Ocak şubat Ayı Bölge Hizmet Grupları açıklandı. Sağlık personelleri bö..
Sağlık Bakanının Sağlıkta Şiddet Çözümü Sağlık Bakanının Sağlıkta Şiddet Çözümü KHK ile kamudan uzaklaştırılan doktorların özel hastanelerde çalışılmasına itira..
Yılın İlk Bebeğine Sağlık Bakanı'ndan ziyaret : '' Ebelik Mesleğini Doğum Sürecinin Merkezi.. '' Yılın İlk Bebeğine Sağlık Bakanı'ndan ziyaret : '' Ebelik Mesleğini Doğum Sürecinin Merkezi.. '' Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA, 2019’un ilk bebeği Muhammed Ali’yi İstanbul Ze..
Sağlık Bakanlığı İşKur Sürekli İşçi  6.409 Kadro Alım İlanı Sağlık Bakanlığı İşKur Sürekli İşçi 6.409 Kadro Alım İlanı T.C. Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kazası! Kamyonetle Çarpıştı 4 Yaralı ! Ambulans Kazası! Kamyonetle Çarpıştı 4 Yaralı ! Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, ambulans ile kamyonetin çarpışması sonucu meyd..
2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu.. 2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu.. 2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu..,Ambulansla Kamyonet Çarpıştı: 2 Yar..
Özel Ambulans Kaza Yaptı ! Paramediğin Durumu Ağır ! Özel Ambulans Kaza Yaptı ! Paramediğin Durumu Ağır ! Mersin’den Ankara’ya Hasta Nakli Sonrası Dönüş Yapan Özel ambulans ile kaza yapt..
Ambulans Kazası! Gecmis Olsun Elazığ112 Ambulans Kazası! Gecmis Olsun Elazığ112 Ambulans Kazası!! Geçmiş olsun #Elazığ112 Elazığ 5 no lu istasyon vaka nakli s..
  KPSS HABERLERİ
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık ..
  Beyaz Kod HABERLERİ
BeyazKod: Kadın doktora beyzbol sopası ile darp BeyazKod: Kadın doktora beyzbol sopası ile darp Kadın doktora beyzbol sopası ile darp: 'İşimi elimle yapıyorum sadece buraya sal..
Sağlıkçılar Bunu Hak Etmiyor.. Rezalet Bir Sağlıkta Şiddet durumu Sağlıkçılar Bunu Hak Etmiyor.. Rezalet Bir Sağlıkta Şiddet durumu İşte bir şikayet başvurusu; Tehdit, Şiddet,Hakaret hepsi bir arada..
Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler: 'Başıma, alnıma yumruk attılar'..
Beyaz Kod: İfadeleri kan dondurdu Beyaz Kod: İfadeleri kan dondurdu Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören İsmail Ç.'nin yaşamını yitir..

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı