HABER AKIŞI

Memur : '' Bize Layık Olan Bu Kadar Zam mı? ''

 Tarih: 03-01-2019 20:11:00  -   Güncelleme: 04-01-2019 14:48:59
Bir çok memurun gözü zamlardaydı peki bu zamlar memuru tatmin ettimi?İşte Konu Hakkında Herşey Haber içeriğimizde..

2019 yılında Tüm Memurlar gözlerini Memur Zamlarına dikti..Özellikle 2018 yılında  birçok tüketim malzemelerine zamlar gelince maaşlarının erimelerinden yakınan devlet memurları üstünede vergilerin çook kesilmesinden şikayetçi oldular Bir yandan da 2019 ocak ayında yapılacak olan zamdan Çok Umut beslemişlerdi..

Peki Verilen Zam Tatmin Etti mi?

Bugün açıklanan memur maaş zam mı ve enflasyon farkı zammı olarak 4+6,70=10,70 açıklandı..

112AcilFm olarak Tüm memurlara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz ancak ;

'' 2018 yılı Aralık ayında endekste yer alan gruplardan, çeşitli mal ve hizmetlerde %0,78, sağlıkta %0,62, lokanta ve otellerde %0,31 ve alkollü içecekler ve tütünde %0,16 artış gerçekleşti. ''

Bu açıklamadaki örnek gibi yeni yılda da bir çok tüketici malzemelerine zam  gelirken gelen zam mın çokta memuru rahatlatacağı düşünülemez..

Peki Memura ne kadar bir zam Adelet li olur  du?

'' 1Ocak itibariyle Askeri ücrete %26 zam yapıldı yani 1600 tl olan askeri ücret 2020 tl ye çıktı 420 tl lik bir artış ''

Malesef askeri ücrete yapılan %26 'lık maaş zam mı bile kendilerini tüketim ve yaşama konusunda rahatlatmadı burada askeri ücretlinin 2019 yaşamında en azından 3000 tl altı olmamasıdır ancak Hükümet olarak bu yıl yapılabilecek en büyük zam mın %26 yapılabileceği ifade edildi..

Ancak konumuz dışına çıkmadan şunu diyebilirizki askeri ücrete %26 zam hakkından da az olmasına rağmen Neden memura da %20 enflasyon farkı ve geçen seneki zam gibi 4+3,5 toplamda %25 gibi bir gerçek hakkedilen zam yapılmadı ?

Memur tarafından bu sorular sorulurken memurları savunan sözde dernek ve sendikaların bu konu hakkında neden söz sahipliğini kullandığını yada kullanmadıklarını bilmek istemekteler..

Son Yılların En Çok Enflasyon rakamları açıklandı..

''TÜFE’de (2003=100) 2018 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %0,40 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre %20,30, bir önceki yılın aynı ayına göre %20,30 ve on iki aylık ortalamalara göre %16,33 artış gerçekleşti.''

Memurlar Gelen Zamdan Çok Maaşın Eridiğinden Şikayetçi..

Bir çok Memur Tüketim ihtiyaçları alırken bir çok zorluk çektiğini söylerken zamlardan çok alışveriş,yiyecek,giyecek gibi tüketeceğimiz ürünlere gerçek indirimler yapılsa maaşlarımızdan memnunuz gibi ifadeler kullanmakta..

Sağlık personelleri ise lise mezunu bir Sağlık personelinin 2000 tl maaş 1000 tl sabit döner ve bir çok kurumda artık ek döner alamadıklarını ifade ederken toplamda 3000 tl lerde bir maaş aldıklarını belirterek emeklilikte askeri ücretle aynı maaş üzerinden hesaplanacaklarını ifade etmekteler ve bunların yanı sıra parca parca haklarının telef olacağana maaş+sabit döner+ek döner gibi ödemelerin birleştirilip bu yıpratıcı meslekte emekliliklerine yansımasını ve bu zamlarında ona göre yapılmasını ifade etmekteler..

Bir Üyemizden gelen Mesaj:

''Bir site içerisinde yaşamaktayım , öyle çok afilli bir sitede değil ancak kapıcı güvenlik ve açık otoparkı bulunan bir site aylık 1200 tl ev kirası verirken 100 tl de aylık aidat vermekteyim Ancak en son gelen askeri ücret zammı ve enflasyon farklarından dolayı bu ay 100 tl olan aidat 140 tl olmuş bize gelen maaş zammı deve de kulak kalır aradı ki %delik fark gülünç duruma düşürmekte artık bizler bizleri rencide edecek maaş zam rakamları duymak yerine hakkımızı almak istiyoruz..''

Üyemizden gelen mesajı sizlerle paylaştıktan sonra haberimizi sonlandırmadan 112AcilFm olarak Sağlık Personelinin her zaman sesi olmaya gayret edeceğimizi ve sesinizi sesimiz olarak duyurmaya çalışacağımızı bilmenizi ve bizi sürekli desteklemenizi rica etmekteyiz... #112AcilFm

KAYNAK WWW.112ACİLFM.NET GÖSTERİLEMEDEN KOPYALANAMAZ,ALINTI YAPILAMAZ.

 

Facebookta bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı

  Kaynak: 112AcilFm   Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 984 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  Flash HABERLERİ
ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM Ordu'da 1 kişi domuz gribinden hayatını kaybetti.
Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! İzmir'in Torbalı ilçesinde Devlet Hastanesi'nin kadınlar tuvaletinde yeni doğmuş..
Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! İzmir Torbalıİlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park ile Torbalı Devlet Hastanesi Do..
Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Fethiye Devlet Hastanesi personeline verilen yemeklerden böcek çıkması, yemekler..
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanı FAHRETTİNKOCA'dan 112 Acil Değerlendirmesi VİDEOLU HABER Sağlık Bakanı FAHRETTİNKOCA'dan 112 Acil Değerlendirmesi VİDEOLU HABER Sağlık Bakanı FAHRETTİN Koca: (Sabiha Gökçen'deki uçak kazası sonrası eleştirile..
Sağlık Bakanı:Sabiha Gökçen'deki Uçak Kazasında 3 kişi Hayatını Kaybetti Sağlık Bakanı:Sabiha Gökçen'deki Uçak Kazasında 3 kişi Hayatını Kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sabiha Gökçen'deki uçak kazasında 3 vatandaşımız ..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak üzere iki çığ felaketin..
Fahrettin Koca'dan Devlet Bahçeli'ye Sağlık Personelleri Adına Teşekkür Fahrettin Koca'dan Devlet Bahçeli'ye Sağlık Personelleri Adına Teşekkür Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sağlık persone..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kaza Yaptı ! 5 Yaralı Ambulans Kaza Yaptı ! 5 Yaralı Diyarbakır’da, içinde hasta bulunan ambulans, kırmızı ışıkta geçtiği sırada otom..
Buzlu Yolda AMBULANS Kaza Yaptı ! Buzlu Yolda AMBULANS Kaza Yaptı ! Adıyaman'da buzlanan yolda takla atan ambulans, trafik ışıklarında bekleyen 2 ot..
Ambulans Kazası ! 5 kişi yaralandı Ambulans Kazası ! 5 kişi yaralandı Afyonkarahisar’da ambulansın da aralarında bulunduğu 3 aracın karıştığı trafik k..
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde otomobille 112 ambulans aracının çarpışması sonucu..
  KPSS HABERLERİ
Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personellerin merakı üzerine KPSS 2020/4 Tercihlerind..
KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi 2019/6 KPSS tercihlerinde yerleşen adayların, 2019/7 KPSS tercihlerine de başvur..
KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? Genel olarak KPSS'de kaç netle kaç puan alınır sorusunun ortalama cevapları....
2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlarını sizle..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Kadın Hasta, Sağlık personeline TOKAT ATTI ! VİDEOLU HABER Kadın Hasta, Sağlık personeline TOKAT ATTI ! VİDEOLU HABER Mesai saati dışında Bayrampaşa Aile Sağlık Merkezi'ne gelen bir kadın hastanın, ..
Doktorun Burnunu Kıran Sanık Pişmanım Dedi Tahliye Oldu Doktorun Burnunu Kıran Sanık Pişmanım Dedi Tahliye Oldu Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde doktor Burak Altunpak'a kafa atarak burnunu kı..
Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüsü Evde Sağlık Birimleri servi..
Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Kayseri'de 112 Acil Servis ekipleri, müdahale etmek için gittikleri hastanın sal..
  MAGAZİN HABERLERİ
Hekimoğlu Dizisine Tepki Hekimoğlu Dizisine Tepki Sosyal medyadan Hekimoğlu'na tepki: Haddini bil Hekimoğlu!Ekranların ilgiyle izl..
Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Kanal D’nin sevilen dizisi “Hekimoğlu”nun orijinali “House” 2004-2012 yılları ar..
Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı İZMİR Kent Hastanesi'nde hekimden yardımcı personele kadar sağlık çalışanlarının..
Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Hastane çıkışı görüntülenmek istemeyen Gülşen, estetik doktorunu evine çağırıp d..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

112AcilFm i Ne Sıklıkla Takip Ediyorsunuz ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı