HABER AKIŞI

Memur : '' Bize Layık Olan Bu Kadar Zam mı? ''

 Tarih: 03-01-2019 20:11:00  -   Güncelleme: 04-01-2019 14:48:59
Bir çok memurun gözü zamlardaydı peki bu zamlar memuru tatmin ettimi?İşte Konu Hakkında Herşey Haber içeriğimizde..

2019 yılında Tüm Memurlar gözlerini Memur Zamlarına dikti..Özellikle 2018 yılında  birçok tüketim malzemelerine zamlar gelince maaşlarının erimelerinden yakınan devlet memurları üstünede vergilerin çook kesilmesinden şikayetçi oldular Bir yandan da 2019 ocak ayında yapılacak olan zamdan Çok Umut beslemişlerdi..

Peki Verilen Zam Tatmin Etti mi?

Bugün açıklanan memur maaş zam mı ve enflasyon farkı zammı olarak 4+6,70=10,70 açıklandı..

112AcilFm olarak Tüm memurlara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz ancak ;

'' 2018 yılı Aralık ayında endekste yer alan gruplardan, çeşitli mal ve hizmetlerde %0,78, sağlıkta %0,62, lokanta ve otellerde %0,31 ve alkollü içecekler ve tütünde %0,16 artış gerçekleşti. ''

Bu açıklamadaki örnek gibi yeni yılda da bir çok tüketici malzemelerine zam  gelirken gelen zam mın çokta memuru rahatlatacağı düşünülemez..

Peki Memura ne kadar bir zam Adelet li olur  du?

'' 1Ocak itibariyle Askeri ücrete %26 zam yapıldı yani 1600 tl olan askeri ücret 2020 tl ye çıktı 420 tl lik bir artış ''

Malesef askeri ücrete yapılan %26 'lık maaş zam mı bile kendilerini tüketim ve yaşama konusunda rahatlatmadı burada askeri ücretlinin 2019 yaşamında en azından 3000 tl altı olmamasıdır ancak Hükümet olarak bu yıl yapılabilecek en büyük zam mın %26 yapılabileceği ifade edildi..

Ancak konumuz dışına çıkmadan şunu diyebilirizki askeri ücrete %26 zam hakkından da az olmasına rağmen Neden memura da %20 enflasyon farkı ve geçen seneki zam gibi 4+3,5 toplamda %25 gibi bir gerçek hakkedilen zam yapılmadı ?

Memur tarafından bu sorular sorulurken memurları savunan sözde dernek ve sendikaların bu konu hakkında neden söz sahipliğini kullandığını yada kullanmadıklarını bilmek istemekteler..

Son Yılların En Çok Enflasyon rakamları açıklandı..

''TÜFE’de (2003=100) 2018 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %0,40 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre %20,30, bir önceki yılın aynı ayına göre %20,30 ve on iki aylık ortalamalara göre %16,33 artış gerçekleşti.''

Memurlar Gelen Zamdan Çok Maaşın Eridiğinden Şikayetçi..

Bir çok Memur Tüketim ihtiyaçları alırken bir çok zorluk çektiğini söylerken zamlardan çok alışveriş,yiyecek,giyecek gibi tüketeceğimiz ürünlere gerçek indirimler yapılsa maaşlarımızdan memnunuz gibi ifadeler kullanmakta..

Sağlık personelleri ise lise mezunu bir Sağlık personelinin 2000 tl maaş 1000 tl sabit döner ve bir çok kurumda artık ek döner alamadıklarını ifade ederken toplamda 3000 tl lerde bir maaş aldıklarını belirterek emeklilikte askeri ücretle aynı maaş üzerinden hesaplanacaklarını ifade etmekteler ve bunların yanı sıra parca parca haklarının telef olacağana maaş+sabit döner+ek döner gibi ödemelerin birleştirilip bu yıpratıcı meslekte emekliliklerine yansımasını ve bu zamlarında ona göre yapılmasını ifade etmekteler..

Bir Üyemizden gelen Mesaj:

''Bir site içerisinde yaşamaktayım , öyle çok afilli bir sitede değil ancak kapıcı güvenlik ve açık otoparkı bulunan bir site aylık 1200 tl ev kirası verirken 100 tl de aylık aidat vermekteyim Ancak en son gelen askeri ücret zammı ve enflasyon farklarından dolayı bu ay 100 tl olan aidat 140 tl olmuş bize gelen maaş zammı deve de kulak kalır aradı ki %delik fark gülünç duruma düşürmekte artık bizler bizleri rencide edecek maaş zam rakamları duymak yerine hakkımızı almak istiyoruz..''

Üyemizden gelen mesajı sizlerle paylaştıktan sonra haberimizi sonlandırmadan 112AcilFm olarak Sağlık Personelinin her zaman sesi olmaya gayret edeceğimizi ve sesinizi sesimiz olarak duyurmaya çalışacağımızı bilmenizi ve bizi sürekli desteklemenizi rica etmekteyiz... #112AcilFm

KAYNAK WWW.112ACİLFM.NET GÖSTERİLEMEDEN KOPYALANAMAZ,ALINTI YAPILAMAZ.

 

Facebookta bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı

  Kaynak: 112AcilFm   Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 717 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Çalışanları İle İftar Programının Tam Metni ve VİDEOSU Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Çalışanları İle İftar Programının Tam Metni ve VİDEOSU Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanları ile iftar programında yaptığı konuşmad..
Sağlık Bakanlığı: Dayak Yememek İçin Bunları Yapın Sağlık Bakanlığı: Dayak Yememek İçin Bunları Yapın Sağlıkta şiddet olaylarını en aza indirmek ve şiddet mağdurlarını sahiplenmek iç..
Sağlık Bakanlığı,İller Arası Nakiller İçin 9.526 Boş Kadro Sağlık Bakanlığı,İller Arası Nakiller İçin 9.526 Boş Kadro Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştir..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan  SON Açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan SON Açıklamalar Ticaret Gazetesi Ankara Temsilcisi Seda GÖK'ü makamında kabul eden Sağlık Bakanı..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Takla Attı ! Ambulans Takla Attı ! Kayseri'de kontrolden çıkan ambulansın şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yarala..
Ambulans Kazası !Geçmiş Olsun MARDİN112 Ambulans Kazası !Geçmiş Olsun MARDİN112 Mardin’in Nusaybin ilçesinde hasta taşıyan ambulans ile minibüsün karıştığı kaza..
Ambulans Kaza Yaptı 3Yaralı Geçmiş Olsun Şırnak 112 Ambulans Kaza Yaptı 3Yaralı Geçmiş Olsun Şırnak 112 Alınan bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre Devlet Hastanesi'nden Mardin'in Kızıltepe i..
AMBULANS Yayaya Çarptı ! AMBULANS Yayaya Çarptı ! Hasta taşıyan ambulans yaşlı adama çarptı,Adapazarı Atatürk Bulvarında meydana g..
  KPSS HABERLERİ
2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi 2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yön..
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Beyaz Kod ! 112Acil Vakayı götürdükleri Hastanede Darp EDİLDİ !VİDEOLU HABER Beyaz Kod ! 112Acil Vakayı götürdükleri Hastanede Darp EDİLDİ !VİDEOLU HABER Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 112 Acil Servis ekibinin darbedildiği öne sürüldü. ..
Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, "Tuğba hemşire kendini bilmey..
Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde, hastayı görmede..
Sivas'ta Acil Tıp Teknisyenini (ATT) Hasta Yakını Tarafından Darp edildi Sivas'ta Acil Tıp Teknisyenini (ATT) Hasta Yakını Tarafından Darp edildi Sivas'ta 6 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Acil Tıp Teknisyeninin (ATT) b..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı