HABER AKIŞI

Memur : '' Bize Layık Olan Bu Kadar Zam mı? ''

 Tarih: 03-01-2019 20:11:00  -   Güncelleme: 04-01-2019 14:48:59
Bir çok memurun gözü zamlardaydı peki bu zamlar memuru tatmin ettimi?İşte Konu Hakkında Herşey Haber içeriğimizde..

2019 yılında Tüm Memurlar gözlerini Memur Zamlarına dikti..Özellikle 2018 yılında  birçok tüketim malzemelerine zamlar gelince maaşlarının erimelerinden yakınan devlet memurları üstünede vergilerin çook kesilmesinden şikayetçi oldular Bir yandan da 2019 ocak ayında yapılacak olan zamdan Çok Umut beslemişlerdi..

Peki Verilen Zam Tatmin Etti mi?

Bugün açıklanan memur maaş zam mı ve enflasyon farkı zammı olarak 4+6,70=10,70 açıklandı..

112AcilFm olarak Tüm memurlara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz ancak ;

'' 2018 yılı Aralık ayında endekste yer alan gruplardan, çeşitli mal ve hizmetlerde %0,78, sağlıkta %0,62, lokanta ve otellerde %0,31 ve alkollü içecekler ve tütünde %0,16 artış gerçekleşti. ''

Bu açıklamadaki örnek gibi yeni yılda da bir çok tüketici malzemelerine zam  gelirken gelen zam mın çokta memuru rahatlatacağı düşünülemez..

Peki Memura ne kadar bir zam Adelet li olur  du?

'' 1Ocak itibariyle Askeri ücrete %26 zam yapıldı yani 1600 tl olan askeri ücret 2020 tl ye çıktı 420 tl lik bir artış ''

Malesef askeri ücrete yapılan %26 'lık maaş zam mı bile kendilerini tüketim ve yaşama konusunda rahatlatmadı burada askeri ücretlinin 2019 yaşamında en azından 3000 tl altı olmamasıdır ancak Hükümet olarak bu yıl yapılabilecek en büyük zam mın %26 yapılabileceği ifade edildi..

Ancak konumuz dışına çıkmadan şunu diyebilirizki askeri ücrete %26 zam hakkından da az olmasına rağmen Neden memura da %20 enflasyon farkı ve geçen seneki zam gibi 4+3,5 toplamda %25 gibi bir gerçek hakkedilen zam yapılmadı ?

Memur tarafından bu sorular sorulurken memurları savunan sözde dernek ve sendikaların bu konu hakkında neden söz sahipliğini kullandığını yada kullanmadıklarını bilmek istemekteler..

Son Yılların En Çok Enflasyon rakamları açıklandı..

''TÜFE’de (2003=100) 2018 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %0,40 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre %20,30, bir önceki yılın aynı ayına göre %20,30 ve on iki aylık ortalamalara göre %16,33 artış gerçekleşti.''

Memurlar Gelen Zamdan Çok Maaşın Eridiğinden Şikayetçi..

Bir çok Memur Tüketim ihtiyaçları alırken bir çok zorluk çektiğini söylerken zamlardan çok alışveriş,yiyecek,giyecek gibi tüketeceğimiz ürünlere gerçek indirimler yapılsa maaşlarımızdan memnunuz gibi ifadeler kullanmakta..

Sağlık personelleri ise lise mezunu bir Sağlık personelinin 2000 tl maaş 1000 tl sabit döner ve bir çok kurumda artık ek döner alamadıklarını ifade ederken toplamda 3000 tl lerde bir maaş aldıklarını belirterek emeklilikte askeri ücretle aynı maaş üzerinden hesaplanacaklarını ifade etmekteler ve bunların yanı sıra parca parca haklarının telef olacağana maaş+sabit döner+ek döner gibi ödemelerin birleştirilip bu yıpratıcı meslekte emekliliklerine yansımasını ve bu zamlarında ona göre yapılmasını ifade etmekteler..

Bir Üyemizden gelen Mesaj:

''Bir site içerisinde yaşamaktayım , öyle çok afilli bir sitede değil ancak kapıcı güvenlik ve açık otoparkı bulunan bir site aylık 1200 tl ev kirası verirken 100 tl de aylık aidat vermekteyim Ancak en son gelen askeri ücret zammı ve enflasyon farklarından dolayı bu ay 100 tl olan aidat 140 tl olmuş bize gelen maaş zammı deve de kulak kalır aradı ki %delik fark gülünç duruma düşürmekte artık bizler bizleri rencide edecek maaş zam rakamları duymak yerine hakkımızı almak istiyoruz..''

Üyemizden gelen mesajı sizlerle paylaştıktan sonra haberimizi sonlandırmadan 112AcilFm olarak Sağlık Personelinin her zaman sesi olmaya gayret edeceğimizi ve sesinizi sesimiz olarak duyurmaya çalışacağımızı bilmenizi ve bizi sürekli desteklemenizi rica etmekteyiz... #112AcilFm

KAYNAK WWW.112ACİLFM.NET GÖSTERİLEMEDEN KOPYALANAMAZ,ALINTI YAPILAMAZ.

 

Facebookta bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı

  Kaynak: 112AcilFm   Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 458 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanlığı 2019 Ocak-Şubat Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı 2019 Ocak-Şubat Bölge Hizmet Grupları 2019 Yılı Ocak şubat Ayı Bölge Hizmet Grupları açıklandı. Sağlık personelleri bö..
Sağlık Bakanının Sağlıkta Şiddet Çözümü Sağlık Bakanının Sağlıkta Şiddet Çözümü KHK ile kamudan uzaklaştırılan doktorların özel hastanelerde çalışılmasına itira..
Yılın İlk Bebeğine Sağlık Bakanı'ndan ziyaret : '' Ebelik Mesleğini Doğum Sürecinin Merkezi.. '' Yılın İlk Bebeğine Sağlık Bakanı'ndan ziyaret : '' Ebelik Mesleğini Doğum Sürecinin Merkezi.. '' Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA, 2019’un ilk bebeği Muhammed Ali’yi İstanbul Ze..
Sağlık Bakanlığı İşKur Sürekli İşçi  6.409 Kadro Alım İlanı Sağlık Bakanlığı İşKur Sürekli İşçi 6.409 Kadro Alım İlanı T.C. Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kazası! Kamyonetle Çarpıştı 4 Yaralı ! Ambulans Kazası! Kamyonetle Çarpıştı 4 Yaralı ! Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, ambulans ile kamyonetin çarpışması sonucu meyd..
2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu.. 2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu.. 2019'un İlk Ambulans Kazası Bingöl'de oldu..,Ambulansla Kamyonet Çarpıştı: 2 Yar..
Özel Ambulans Kaza Yaptı ! Paramediğin Durumu Ağır ! Özel Ambulans Kaza Yaptı ! Paramediğin Durumu Ağır ! Mersin’den Ankara’ya Hasta Nakli Sonrası Dönüş Yapan Özel ambulans ile kaza yapt..
Ambulans Kazası! Gecmis Olsun Elazığ112 Ambulans Kazası! Gecmis Olsun Elazığ112 Ambulans Kazası!! Geçmiş olsun #Elazığ112 Elazığ 5 no lu istasyon vaka nakli s..
  KPSS HABERLERİ
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS–2018/4 ve 2018/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık ..
  Beyaz Kod HABERLERİ
BeyazKod: Kadın doktora beyzbol sopası ile darp BeyazKod: Kadın doktora beyzbol sopası ile darp Kadın doktora beyzbol sopası ile darp: 'İşimi elimle yapıyorum sadece buraya sal..
Sağlıkçılar Bunu Hak Etmiyor.. Rezalet Bir Sağlıkta Şiddet durumu Sağlıkçılar Bunu Hak Etmiyor.. Rezalet Bir Sağlıkta Şiddet durumu İşte bir şikayet başvurusu; Tehdit, Şiddet,Hakaret hepsi bir arada..
Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler Samsun'da hekimi 'öncelik isteyip' darbettiler: 'Başıma, alnıma yumruk attılar'..
Beyaz Kod: İfadeleri kan dondurdu Beyaz Kod: İfadeleri kan dondurdu Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören İsmail Ç.'nin yaşamını yitir..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı