HABER AKIŞI

Memur Maaşı En Az 6 bin 750 TL Olmalı

 Tarih: 12-08-2019 12:55:00  -   Güncelleme: 12-08-2019 13:03:17
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini..

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerin olmasını talep etti. Kesk ek gösterge, kadro, yardımcı hizmetler sınıfı ve diğer mail ve sosyal konularda önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Başkan Çetin, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Biz kamu emekçilerinin 2020 ve 2021 yılları için özlük, sosyal ve ekonomik taleplerimizi işverenimiz statüsünde bulunan hükümet ile müzakere edeceğimiz toplu sözleşme süreci 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Çalışma Bakanlığı’nda başladı. Kasım 2018 tarihinde yapılan KESK Danışma Kurulu’nda ve KESK karar alma organı olan KESK Genel Meclisi’nde toplu sözleşme sürecine yapılan değerlendirmede taleplerimizi işyerlerimizde tartışarak oluşacak taleplerimiz üzerinden gidilmesi kararı alınmış ve Aralık 2018 tarihi itibarı ile gerek basın açıklamaları gerek işyerleri ziyaretlerinde ve Şube Temsilciler Kurullarında belirlenen taleplerimiz Merkez Temsilciler Kurulunda ve Başkanlar Kurulunda değerlendirilmiştir. Nihayetinde 5-6 Temmuz tarihlerinde yapılan KESK Danışma Kurulunda yol haritamız ortaya konularak toplu sözleşme sürecine KESK ve bağlı sendika MYK’larının Türkiye’nin dört bir tarafından Edirne, Muğla, Van ve Artvin’den yola çıkarak yol güzergahında bulunan illerde kitlesel basın açıklamaları ile taleplerimizin yerel basın ile ve kamuoyu ile paylaşılması planlanmış bu çerçevede İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılarak yürüyüş kollarından gelen arkadaşlarımız ile illerden gelen yöneticilerimizin katılımı ile 1 Ağustos tarihinde görüşmelerin yapılacağı Çalışma Bakanlığı önüne yürünerek orada kitlesel bir basın açıklaması ile taleplerimizin basına duyurulacağı ve görüşmeye katılacak olan arkadaşlarımızın görüşme masasına gönderilmesi planlanmıştır. Ülkemiz Anayasasında açıkça belirtilmesine rağmen barışçıl ve hak alma talebine yönelik yürüyüş ve basın açıklaması yapma hakkımız Ankara Emniyetinin polis şiddeti ile engellenmiştir. Ulusal basında da görüldüğü üzere Konfederasyonumuz ve Sendikalarımızın kademelerinde 6 arkadaşımıza gözaltı yapılmış, başta KESK Genel Başkanımız Aysun Gezen olmak üzere birçok arkadaşımız kullanılan kimyasal gazın etkisi ile ve polis kalkanları kullanılarak yaralanmıştır. Buradan bir selamda kamuda süren ve grev sürecine evrilmiş Türk-İş ve bağlı Sendikalarının mücadelelerini selamlıyor. Mücadelelerinin mücadelemiz olduğunu belirtmek isterim. Toplu sözleşme masasında belirttiğimiz gibi taleplerimiz çok nettir. Devletin resmi kurumu olan TÜİK’in yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesi, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerimizin olmasını talep ediyoruz. EK GÖSTERGEDE 800 PUANLIK ARTIŞ Emekli keseneklerinin emekli aylığına yansıtılarak emekli olduğumuzda hak kaybı yaşamak istemiyoruz. Siyasi iktidarın seçim öncesi ‘müjde’ diyerek kamuoyu ile paylaştığı 3600 ek göstergenin tüm önlisans ve lisans mezunlarına verilmesini, diğer kamu emekçilerinin de ek göstergesinde 800 puanlık artış talep ediyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge talep ediyoruz.

KADRO TALEBİ Anayasanın amil hükmü ‘kamu hizmetleri nitelikli kamu personeli eli ile yürütülür’ hükmü gereğince sözleşmeli, ücretli ve kadro karşılığı kadrolardaki kamu emekçilerine kadro talep ediyoruz. İşe başlamada ve unvan yükselmelerde mülakat, arşiv araştırması, sendikal tercih değil liyakat istiyoruz. Vergide Adalet istiyoruz.

Yoksulluk sınırına kadar kısmın vergiden muaf sonrasında en alt dilimden vergilendirilmesini talep ediyoruz. Kadın-erkek gözetilmeksizin 50 çalışanın olduğu her işyerinde kreş talep ediyoruz. Kadın istihdamının önündeki engellerin ve görevde yükselmede ayrımcılığın kaldırılmasını talep ediyoruz. Emeklilikte taşa takılanlar ile ilgili yasanın bir an önce çıkartılarak mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyor.” 

YOUTUBE KANALIMIZDA BU HAFTA 
 
2019 Sağlık Personeli Alımı Hakkında Cumhurbaşkanından Açıklama

 

link: https://www.youtube.com/watch?v=Xjl8KehKx3Q

KANALIMIZA ABONE OLARAK VE VİDEOYU BEĞENEREK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ..

Sosyal Medyada da bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklamanız Yeterli..

FACEBOOK' da Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFM Facebook Sayfası TIKLA

Sondakika112 Facebook Sayfası TIKLA

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası TIKLA

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası TIKLA

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı TIKLA

 
  Editör: SerhATT ŞİMŞEK   Bu haber 339 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  Flash HABERLERİ
Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Fethiye Devlet Hastanesi personeline verilen yemeklerden böcek çıkması, yemekler..
Teröristler Hastane Önünde Nöbette Olan Bekçilere Ateş açtı Teröristler Hastane Önünde Nöbette Olan Bekçilere Ateş açtı Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi önünde görevli bekçilere hain saldırı..
Tarlada Ameliyat Tarlada Ameliyat Mısır hasadı sırasında tarım işçisi E. Köklü biçerdövere iki ayağını birden kap..
Oksijen Yerine Azot Verilen Hastada Karar Oksijen Yerine Azot Verilen Hastada Karar Torbalı Devlet Hastanesi‘nde, anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verili..
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Sağlık Bakanı: Harekat bölgesinde yeterli sağlık personelimiz var Sağlık Bakanı: Harekat bölgesinde yeterli sağlık personelimiz var Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yeterli sayıda sa..
Sağlık Bakanlığı Yeni Projelere İmza Atıyor Sağlık Bakanlığı Yeni Projelere İmza Atıyor Dr. Fahrettin Koca, Dünya Kanser Liderleri Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Kaz..
Fahrettin KOCA: Sağlık Personelimiz SINIR HATTINDA ve ÖTESİNDE ASKERİMİZİN YANINDA Fahrettin KOCA: Sağlık Personelimiz SINIR HATTINDA ve ÖTESİNDE ASKERİMİZİN YANINDA Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaaçıklamada bulundu "Sağlık kadromuz cephe gerisinde,..
SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'danSigara ,Nargile,E sigara  ve Fahri Deneticilik Açıklaması SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'danSigara ,Nargile,E sigara ve Fahri Deneticilik Açıklaması Son zamanlarda sigara zamlarından sonra sigaranın araba içerisinde de içilmemesi..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Tır Ambulansa Çarptı ! Tır Ambulansa Çarptı ! Mardinde Barış Pınarı harekatı kapsamında görevli 7 nolu ASH 112 ekibi Mardin'd..
Ambulans Kaza Yapınca, Ambulans Personeli Şoka Girdi Ambulans Kaza Yapınca, Ambulans Personeli Şoka Girdi İhbar üzerine gittikleri köyden aldıkları hastayı hastaneye bıraktıktan sonra gö..
Ambulans Kazası Geçmiş Olsun Malatya112 Ambulans Kazası Geçmiş Olsun Malatya112 Malatya'da meydana gelen trafik kazasında otomobil ile ambulansın çarpışması son..
Ambulans Kazası;6 kişi yaralı Geçmiş olsun Bingöl112 Ambulans Kazası;6 kişi yaralı Geçmiş olsun Bingöl112 Bingöl’ün Solhan ilçesinde ambulans ile hafif ticari aracın karıştığı kazada 6 k..
  KPSS HABERLERİ
KPSS 2019/4 Branş Sıralamaları,taban Puanlar ve Daha Fazla İçin Youtube Kanalımızdaki Videoyu İzliyebilirsiniz KPSS 2019/4 Branş Sıralamaları,taban Puanlar ve Daha Fazla İçin Youtube Kanalımızdaki Videoyu İzliyebilirsiniz 112AcilFm Sağlık Personelinin Sesi olarak 2019/4 tercih sonuçlarının en yüksek v..
2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi 2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yön..
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Hasta,Doktorun Boynuna Jilet Attı ! Hekimler İsyan Etti Hasta,Doktorun Boynuna Jilet Attı ! Hekimler İsyan Etti Asistan Dr. Kadir Songür, bir hafta önce ilaç yazdığı Bayram K. tarafından, jil..
Beyaz Kod : Boksör gibi Hemşireyi ve Yaşlı HASTAYI YUMRUKLADI ! O Anlar KAMERALARA YANSIDI Beyaz Kod : Boksör gibi Hemşireyi ve Yaşlı HASTAYI YUMRUKLADI ! O Anlar KAMERALARA YANSIDI Beykoz'da aile sağlık merkezine gelen A.M.S isimli şahıs., sağlık personeli ile..
Beyaz Kod : 3 Kişi Doktoru DARB ETTİLER Beyaz Kod : 3 Kişi Doktoru DARB ETTİLER Konya Meram Eğitim Araştırma hastanesinde 3 kişi sebebi bilinmeyen nedenlerle do..
Beyaz Kod:Kadın Hasta Doktoru Darb Etti ! Beyaz Kod:Kadın Hasta Doktoru Darb Etti ! Diş ağrısı nedeniyle Aile Sağlık Merkezi'ne giden N.P. isimli kadın hasta, dokto..
  MAGAZİN HABERLERİ
Milyoner Tıp Öğrencisinin Bitmek Bilmeyen Tanımadığı Akrabaları Milyoner Tıp Öğrencisinin Bitmek Bilmeyen Tanımadığı Akrabaları İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak herkesi duygulandırdı. Sosyal medyada tt..
Türkiye de Doktor House FIRTINASI BAŞLIYOR..Baş Rol:Timuçin ESEN Türkiye de Doktor House FIRTINASI BAŞLIYOR..Baş Rol:Timuçin ESEN Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü köşesinde, ‘Doktor House’un Türkiye hakları..
Ameliyathanede Başayan Doktorların Aşkı Nikah Masasına Taşındı Ameliyathanede Başayan Doktorların Aşkı Nikah Masasına Taşındı Genel Cerrahi Uzmanı ile Anestezi uzmanının ameliyathanede başlayan aşkı, nikah ..
Doğduğu Hastanede Şimdi Doktor Oldu Doğduğu Hastanede Şimdi Doktor Oldu Hüseyin Emre Dağdeviren, dünyaya geldiği hastane olan Derince Eğitim ve Araştırm..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

112AcilFm i Ne Sıklıkla Takip Ediyorsunuz ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı