HABER AKIŞI

Memur Maaşı En Az 6 bin 750 TL Olmalı

 Tarih: 12-08-2019 12:55:00  -   Güncelleme: 12-08-2019 13:03:17
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini..

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerin olmasını talep etti. Kesk ek gösterge, kadro, yardımcı hizmetler sınıfı ve diğer mail ve sosyal konularda önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Başkan Çetin, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Biz kamu emekçilerinin 2020 ve 2021 yılları için özlük, sosyal ve ekonomik taleplerimizi işverenimiz statüsünde bulunan hükümet ile müzakere edeceğimiz toplu sözleşme süreci 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Çalışma Bakanlığı’nda başladı. Kasım 2018 tarihinde yapılan KESK Danışma Kurulu’nda ve KESK karar alma organı olan KESK Genel Meclisi’nde toplu sözleşme sürecine yapılan değerlendirmede taleplerimizi işyerlerimizde tartışarak oluşacak taleplerimiz üzerinden gidilmesi kararı alınmış ve Aralık 2018 tarihi itibarı ile gerek basın açıklamaları gerek işyerleri ziyaretlerinde ve Şube Temsilciler Kurullarında belirlenen taleplerimiz Merkez Temsilciler Kurulunda ve Başkanlar Kurulunda değerlendirilmiştir. Nihayetinde 5-6 Temmuz tarihlerinde yapılan KESK Danışma Kurulunda yol haritamız ortaya konularak toplu sözleşme sürecine KESK ve bağlı sendika MYK’larının Türkiye’nin dört bir tarafından Edirne, Muğla, Van ve Artvin’den yola çıkarak yol güzergahında bulunan illerde kitlesel basın açıklamaları ile taleplerimizin yerel basın ile ve kamuoyu ile paylaşılması planlanmış bu çerçevede İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılarak yürüyüş kollarından gelen arkadaşlarımız ile illerden gelen yöneticilerimizin katılımı ile 1 Ağustos tarihinde görüşmelerin yapılacağı Çalışma Bakanlığı önüne yürünerek orada kitlesel bir basın açıklaması ile taleplerimizin basına duyurulacağı ve görüşmeye katılacak olan arkadaşlarımızın görüşme masasına gönderilmesi planlanmıştır. Ülkemiz Anayasasında açıkça belirtilmesine rağmen barışçıl ve hak alma talebine yönelik yürüyüş ve basın açıklaması yapma hakkımız Ankara Emniyetinin polis şiddeti ile engellenmiştir. Ulusal basında da görüldüğü üzere Konfederasyonumuz ve Sendikalarımızın kademelerinde 6 arkadaşımıza gözaltı yapılmış, başta KESK Genel Başkanımız Aysun Gezen olmak üzere birçok arkadaşımız kullanılan kimyasal gazın etkisi ile ve polis kalkanları kullanılarak yaralanmıştır. Buradan bir selamda kamuda süren ve grev sürecine evrilmiş Türk-İş ve bağlı Sendikalarının mücadelelerini selamlıyor. Mücadelelerinin mücadelemiz olduğunu belirtmek isterim. Toplu sözleşme masasında belirttiğimiz gibi taleplerimiz çok nettir. Devletin resmi kurumu olan TÜİK’in yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesi, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerimizin olmasını talep ediyoruz. EK GÖSTERGEDE 800 PUANLIK ARTIŞ Emekli keseneklerinin emekli aylığına yansıtılarak emekli olduğumuzda hak kaybı yaşamak istemiyoruz. Siyasi iktidarın seçim öncesi ‘müjde’ diyerek kamuoyu ile paylaştığı 3600 ek göstergenin tüm önlisans ve lisans mezunlarına verilmesini, diğer kamu emekçilerinin de ek göstergesinde 800 puanlık artış talep ediyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge talep ediyoruz.

KADRO TALEBİ Anayasanın amil hükmü ‘kamu hizmetleri nitelikli kamu personeli eli ile yürütülür’ hükmü gereğince sözleşmeli, ücretli ve kadro karşılığı kadrolardaki kamu emekçilerine kadro talep ediyoruz. İşe başlamada ve unvan yükselmelerde mülakat, arşiv araştırması, sendikal tercih değil liyakat istiyoruz. Vergide Adalet istiyoruz.

Yoksulluk sınırına kadar kısmın vergiden muaf sonrasında en alt dilimden vergilendirilmesini talep ediyoruz. Kadın-erkek gözetilmeksizin 50 çalışanın olduğu her işyerinde kreş talep ediyoruz. Kadın istihdamının önündeki engellerin ve görevde yükselmede ayrımcılığın kaldırılmasını talep ediyoruz. Emeklilikte taşa takılanlar ile ilgili yasanın bir an önce çıkartılarak mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyor.” 

YOUTUBE KANALIMIZDA BU HAFTA 
 
2019 Sağlık Personeli Alımı Hakkında Cumhurbaşkanından Açıklama

 

link: https://www.youtube.com/watch?v=Xjl8KehKx3Q

KANALIMIZA ABONE OLARAK VE VİDEOYU BEĞENEREK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ..

Sosyal Medyada da bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklamanız Yeterli..

FACEBOOK' da Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFM Facebook Sayfası TIKLA

Sondakika112 Facebook Sayfası TIKLA

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası TIKLA

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası TIKLA

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı TIKLA

 
  Editör: SerhATT ŞİMŞEK   Bu haber 659 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  FLASH HABERLERİ
Çocuklarım aç diyen Roman kadına Geber Diyen Yetkiliye Bakın Ne Oldu ? Çocuklarım aç diyen Roman kadına Geber Diyen Yetkiliye Bakın Ne Oldu ? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalı..
ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM Ordu'da 1 kişi domuz gribinden hayatını kaybetti.
Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! İzmir'in Torbalı ilçesinde Devlet Hastanesi'nin kadınlar tuvaletinde yeni doğmuş..
Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! İzmir Torbalıİlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park ile Torbalı Devlet Hastanesi Do..
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Eski Sağlık Bakanı Karantinada ! Eski Sağlık Bakanı Karantinada ! Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın, Tokat'ın Erbaa ilçesinde karantinaya alına..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 32 bin personel alıyoruz, 3 ay boyunca ek ödemeler tavandan olacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 32 bin personel alıyoruz, 3 ay boyunca ek ödemeler tavandan olacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası corona virüsü konu..
Sağlık Bakanlığından Yeni Tedbir Yazısı Sağlık Bakanlığından Yeni Tedbir Yazısı Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni genelge ile, Özel ve Vakıf hastanele..
Sağlık Bakanlığından: Pandemi Hastaneleri ve Sağlık Personellerinin Yükünün Azaltılmak İçin Yeni Yazı Sağlık Bakanlığından: Pandemi Hastaneleri ve Sağlık Personellerinin Yükünün Azaltılmak İçin Yeni Yazı Sağlık Bakanlığı 20 Mart Cuma günü yayınladığı yazıyla "sağlık kuruluşlarındaki ..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans Kazası 1 Yaralı ! Ambulans Kazası 1 Yaralı ! Zonguldak’ta otomobil ile ambulans kafa kafaya çarpıştı. Kazada otomobil sürücüs..
Ambulans Kaza Yaptı ! 3 Sağlık Personeli Yaralandı Ambulans Kaza Yaptı ! 3 Sağlık Personeli Yaralandı Bahçelievler’de hasta almaya giden ambulans, trafik ışıklarına çarparak kaza yap..
Ambulans Dereye Düştü ! Ambulans Dereye Düştü ! Ordu’da 112 Acil Servis Ambulansı dereye uçtu. Edinilen bilgiye göre kaza Korgan..
İller Arası Hasta Nakli Yapan Ambulans Kaza Yaptı: 1 ölü 3 yaralı İller Arası Hasta Nakli Yapan Ambulans Kaza Yaptı: 1 ölü 3 yaralı Elazığ'da ambulans kırmızı ışıkta duran kamyona arkadan çarptı.
  KPSS HABERLERİ
KPSS 2020/4 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı KPSS 2020/4 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı KPSS-2020/4 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları ..
Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personel KPSS Tercihlerinde Bulunabilir Mi? Sözleşmeli Olarak Çalışan Personellerin merakı üzerine KPSS 2020/4 Tercihlerind..
KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi 2019/6 KPSS tercihlerinde yerleşen adayların, 2019/7 KPSS tercihlerine de başvur..
KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? Genel olarak KPSS'de kaç netle kaç puan alınır sorusunun ortalama cevapları....
  Beyaz Kod HABERLERİ
Beyaz Kod:İki asistan doktor darp edildi Beyaz Kod:İki asistan doktor darp edildi Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli 2 araştırma görevlisi,..
Corona Virüs Tedavisi Gören Hastanın 2 Oğlu Hemşireyi Darp Etti! Corona Virüs Tedavisi Gören Hastanın 2 Oğlu Hemşireyi Darp Etti! Konya’da yeni tip Coronavirüs (COVID-19) şüphesiyle özel bir hastanede tedavi al..
112Acil Çalışanlarını Yerlerde Sürükleyerek Darp ETTİLER ! 112Acil Çalışanlarını Yerlerde Sürükleyerek Darp ETTİLER ! Konya'da 112 Acil Servis'te görevli 3 kişi, kaza yerinde yaralı 2 kişiye müdahal..
Eviniz Daha Güvenli Diyen Doktora Dayak ! Eviniz Daha Güvenli Diyen Doktora Dayak ! Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne baş ağrısı şikayetiyle giden S.A., "Durumunuz ..
  MAGAZİN HABERLERİ
Sağlık Personelleri Sağlık Personelleri Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan klipte sağlık çalışanlarının Yu..
Sağlık Personeli Çift Canlı Yayında Koruyucu Tulumla Evlenip Düğün yaptılar Sağlık Personeli Çift Canlı Yayında Koruyucu Tulumla Evlenip Düğün yaptılar Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle düğünleri ertelenen sağlık çalışanı Cemr..
Kıvanç Tatlıtuğ, Korona Şüphesiyle Hastanede! Kıvanç Tatlıtuğ, Korona Şüphesiyle Hastanede! ürriyet'ten Deniz Boy'un haberine göre: Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisini iyi hi..
Tuncay Şanlı, Otelini Sağlık Personellerine Ücretsiz Konaklamaya Açtı Tuncay Şanlı, Otelini Sağlık Personellerine Ücretsiz Konaklamaya Açtı Tüncay Şanlı'nın Serdivan ilçesinde sahibi olduğu "Hotel On7", salgın nedeniyle ..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

112AcilFm i Ne Sıklıkla Takip Ediyorsunuz ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı