HABER AKIŞI

Memur Maaşı En Az 6 bin 750 TL Olmalı

 Tarih: 12-08-2019 12:55:00  -   Güncelleme: 12-08-2019 13:03:17
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini..

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Hayri Anıl Çetin, devletin resmi kurumu olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesini, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerin olmasını talep etti. Kesk ek gösterge, kadro, yardımcı hizmetler sınıfı ve diğer mail ve sosyal konularda önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Başkan Çetin, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Biz kamu emekçilerinin 2020 ve 2021 yılları için özlük, sosyal ve ekonomik taleplerimizi işverenimiz statüsünde bulunan hükümet ile müzakere edeceğimiz toplu sözleşme süreci 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Çalışma Bakanlığı’nda başladı. Kasım 2018 tarihinde yapılan KESK Danışma Kurulu’nda ve KESK karar alma organı olan KESK Genel Meclisi’nde toplu sözleşme sürecine yapılan değerlendirmede taleplerimizi işyerlerimizde tartışarak oluşacak taleplerimiz üzerinden gidilmesi kararı alınmış ve Aralık 2018 tarihi itibarı ile gerek basın açıklamaları gerek işyerleri ziyaretlerinde ve Şube Temsilciler Kurullarında belirlenen taleplerimiz Merkez Temsilciler Kurulunda ve Başkanlar Kurulunda değerlendirilmiştir. Nihayetinde 5-6 Temmuz tarihlerinde yapılan KESK Danışma Kurulunda yol haritamız ortaya konularak toplu sözleşme sürecine KESK ve bağlı sendika MYK’larının Türkiye’nin dört bir tarafından Edirne, Muğla, Van ve Artvin’den yola çıkarak yol güzergahında bulunan illerde kitlesel basın açıklamaları ile taleplerimizin yerel basın ile ve kamuoyu ile paylaşılması planlanmış bu çerçevede İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılarak yürüyüş kollarından gelen arkadaşlarımız ile illerden gelen yöneticilerimizin katılımı ile 1 Ağustos tarihinde görüşmelerin yapılacağı Çalışma Bakanlığı önüne yürünerek orada kitlesel bir basın açıklaması ile taleplerimizin basına duyurulacağı ve görüşmeye katılacak olan arkadaşlarımızın görüşme masasına gönderilmesi planlanmıştır. Ülkemiz Anayasasında açıkça belirtilmesine rağmen barışçıl ve hak alma talebine yönelik yürüyüş ve basın açıklaması yapma hakkımız Ankara Emniyetinin polis şiddeti ile engellenmiştir. Ulusal basında da görüldüğü üzere Konfederasyonumuz ve Sendikalarımızın kademelerinde 6 arkadaşımıza gözaltı yapılmış, başta KESK Genel Başkanımız Aysun Gezen olmak üzere birçok arkadaşımız kullanılan kimyasal gazın etkisi ile ve polis kalkanları kullanılarak yaralanmıştır. Buradan bir selamda kamuda süren ve grev sürecine evrilmiş Türk-İş ve bağlı Sendikalarının mücadelelerini selamlıyor. Mücadelelerinin mücadelemiz olduğunu belirtmek isterim. Toplu sözleşme masasında belirttiğimiz gibi taleplerimiz çok nettir. Devletin resmi kurumu olan TÜİK’in yoksulluk sınırı olan 6 bin 750 TL’nin en düşük devlet memuru maaşı olarak verilmesi, derece ve kademe ile unvan dikkate alınarak bunun üzerinde ücretlerimizin olmasını talep ediyoruz. EK GÖSTERGEDE 800 PUANLIK ARTIŞ Emekli keseneklerinin emekli aylığına yansıtılarak emekli olduğumuzda hak kaybı yaşamak istemiyoruz. Siyasi iktidarın seçim öncesi ‘müjde’ diyerek kamuoyu ile paylaştığı 3600 ek göstergenin tüm önlisans ve lisans mezunlarına verilmesini, diğer kamu emekçilerinin de ek göstergesinde 800 puanlık artış talep ediyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge talep ediyoruz.

KADRO TALEBİ Anayasanın amil hükmü ‘kamu hizmetleri nitelikli kamu personeli eli ile yürütülür’ hükmü gereğince sözleşmeli, ücretli ve kadro karşılığı kadrolardaki kamu emekçilerine kadro talep ediyoruz. İşe başlamada ve unvan yükselmelerde mülakat, arşiv araştırması, sendikal tercih değil liyakat istiyoruz. Vergide Adalet istiyoruz.

Yoksulluk sınırına kadar kısmın vergiden muaf sonrasında en alt dilimden vergilendirilmesini talep ediyoruz. Kadın-erkek gözetilmeksizin 50 çalışanın olduğu her işyerinde kreş talep ediyoruz. Kadın istihdamının önündeki engellerin ve görevde yükselmede ayrımcılığın kaldırılmasını talep ediyoruz. Emeklilikte taşa takılanlar ile ilgili yasanın bir an önce çıkartılarak mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyor.” 

YOUTUBE KANALIMIZDA BU HAFTA 
 
2019 Sağlık Personeli Alımı Hakkında Cumhurbaşkanından Açıklama

 

link: https://www.youtube.com/watch?v=Xjl8KehKx3Q

KANALIMIZA ABONE OLARAK VE VİDEOYU BEĞENEREK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ..

Sosyal Medyada da bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklamanız Yeterli..

FACEBOOK' da Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFM Facebook Sayfası TIKLA

Sondakika112 Facebook Sayfası TIKLA

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası TIKLA

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası TIKLA

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı TIKLA

 
  Editör: SerhATT ŞİMŞEK   Bu haber 150 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Çalışanları İle İftar Programının Tam Metni ve VİDEOSU Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Çalışanları İle İftar Programının Tam Metni ve VİDEOSU Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanları ile iftar programında yaptığı konuşmad..
Sağlık Bakanlığı: Dayak Yememek İçin Bunları Yapın Sağlık Bakanlığı: Dayak Yememek İçin Bunları Yapın Sağlıkta şiddet olaylarını en aza indirmek ve şiddet mağdurlarını sahiplenmek iç..
Sağlık Bakanlığı,İller Arası Nakiller İçin 9.526 Boş Kadro Sağlık Bakanlığı,İller Arası Nakiller İçin 9.526 Boş Kadro Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştir..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan  SON Açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'dan SON Açıklamalar Ticaret Gazetesi Ankara Temsilcisi Seda GÖK'ü makamında kabul eden Sağlık Bakanı..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı Ambulans İle Otomobil Çarpıştı VAN'ın Erciş ilçesi Uncular Mahallesi yakınlarında ambulansla otomobilin çarpışm..
Hasta Nakli Sırasında Ambulans Kaza Yaptı Hasta Nakli Sırasında Ambulans Kaza Yaptı Yaralı taşıyan ambulans kaza yaptı 2 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazasında yar..
112 Ambulans Ekibi Kaza Yaptı 112 Ambulans Ekibi Kaza Yaptı 02/08/2019 tarihinde Eleşkirt 112 ekipleri, Van Lokman Hekim Hastanesine hasta t..
Ambulans Kazası ; 7Yaralı Ambulans Kazası ; 7Yaralı Otomobil ile ambulans çarpıştı: 7 yaralı İzmir'in Torbalı ilçesinde hasta taşıd..
  KPSS HABERLERİ
2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi 2019 KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yön..
Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Adalet:3600 Sadece Hemşirelere Verilirse.. Yaklaşık 1 yıldır memurların gündeminde olan 3600 meselesinde halen belirsizlikl..
KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştir..
KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır ? Branş Sıralaması: Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bir adayın, herhangi bir..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Rapor almaya gelen baba- oğul, doktoru dövdü Rapor almaya gelen baba- oğul, doktoru dövdü ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde, Aile Sağlığı Merkezi'ne sürücü belgesi için sağlık..
Beyaz Kod ! 112Acil Vakayı götürdükleri Hastanede Darp EDİLDİ !VİDEOLU HABER Beyaz Kod ! 112Acil Vakayı götürdükleri Hastanede Darp EDİLDİ !VİDEOLU HABER Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 112 Acil Servis ekibinin darbedildiği öne sürüldü. ..
Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Zaten Canım Burnumda Dedi ve Hemşire'ye Kafa Attı ! VİDEOLU HABER Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, "Tuğba hemşire kendini bilmey..
Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! Beyaz Kod: Hastayı görmeden ilaç yazmayan doktoru 10 kişi darp etti! İzmir'in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi'nde, hastayı görmede..
  MAGAZİN HABERLERİ
Haluk Levent: 'Doktorsuz kalabiliriz' Haluk Levent: 'Doktorsuz kalabiliriz' ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde, Aile Sağlığı Merkezi'ne sürücü belgesi için sağlık..
112Acil Çalışanlarından Kurban Bayramı mesajları 112Acil Çalışanlarından Kurban Bayramı mesajları Sosyal medyada dolaşan kurban bayramı mesajları
Behzat Ç '' Ankara Tıp'lı mısın? '' Behzat Ç '' Ankara Tıp'lı mısın? '' Behzat Ç'deki Ankara Tıp'lı mısın? sorusuna 'Merak etmeyin Hacettepe 'diyen sena..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

Sitemize Nereden Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı