Bugun...Sadece Adetelet İstiyoruz!Devlet memuruna 10Gün Bayram İzni Varken;Nöbet Çalışanı Devlet Memuru Değil mi?

Detaylar Haberimizde..Kurban Bayramı tatili kaç gün? 10 gün idari tatil kimleri kapsıyor? Kimler idari izinden yararlanabilir?

facebook-paylas
Güncelleme: 27-08-2017 13:44:08 Tarih: 26-08-2017 19:50

Sadece Adetelet İstiyoruz!Devlet memuruna 10Gün Bayram İzni Varken;Nöbet Çalışanı Devlet Memuru Değil mi?

Kurban Bayramı için idari izin ilan edilmesi birçok kişinin “İdari tatil kimleri kapsıyor?” sorusunu sormasına neden oldu. İdari izin kimleri kapsayacak? Kimler idari izinli sayılarak 10 gün tatilden faydalanacak?

İDARİ İZİN – İDARİ İZİN NEDİR?

İdari izin çatısı altında duyurulması, idari izin ile ilgili soruları ortaya çıkardı. İdari tatil sadece 657 sayılı kanuna tabii devlet memurlarını kapsamaktadır. İdari izin verildiğinde devlet memurlarının haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamaz. İdari izin bir nevi kişinin çalıştığı kurum tarafından verilen izin anlamına geliyor. Resmi tatil ilan edilseydi tatilin uzaması Türkiye'deki tüm çalışanları kapsayacaktı ama idari izin sadece kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanları (memurlar, devlet dairelerinde, kurumlarında çalışanlar) kapsıyor.

BAYRAM TATİLİ PROGRAMI BELİRLENDİ

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkmasıyla tatil programı da belli oldu, Kurban Bayramı tatili 26 Ağustos Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

26 Ağustos 2017 Cumartesi | Hafta sonu tatili
27 Ağustos 2017 Pazar | Hafta sonu tatili
28 Ağustos 2017 Pazartesi (Birleştirildi)
29 Ağustos 2017 Salı (Birleştirildi)
30 Ağustos 2017 Çarşamba | Zafer Bayramı resmi tatili
31 Ağustos 2017 Perşembe Günü | Arefe (Birleştirildi)
1 Eylül 2017 Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün
2 Eylül 2017 Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün
3 Eylül 2017 Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün
4 Eylül 2017 Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün

​Üst Yazı Haber Kaynak:sözcü

112Acil Fm Adına Bu haberimize başlık atarken sadece adelet istediğimizi belirttik.Gerekli Devlet Memurunun hakkını arayacak Sendika ve Devlet yetkililerine Devlet memurunun hakkını savunmayı Prensip Bilen Bizler;Bu başlık altında 8-5 mesai çalışan memura 10 gün bayram izni verilmesini tebrik ederken,24 saat nöbet çalışan devlet memurunun neden bu haktan 2Gün idari izin olarak yansımasının gereğini yapacakalarını düşünerek ele almış bulunmaktayız..10 günlük bayram izni verilen mesai çalışanına 24 saat nöbet usulu çalışan personel neden mesai olarak hakkını alamamaktadır?10 günde yaklaşık 2 nöbet,48 saat,6 günlük mesai çalışanının iş gunune tekabül edilmektedir,bayramda tatil yapanların yanında nöbet ile görevde olan personele ödül olarak mesai verilmesi gerekirken hatta hakkı olan mesai verilmesi gerekirken 2 gün idari izin sayılması sitemizce yanlış olduğu düşüncesindeyiz..

​ Baştada söylediğimiz gibi Sendika görevlileri ve Gerekli Devlet Mensuplarının ilgili konu ile Nöbet tutan personelin hakkının arayacaklarını düşünerek yazımıza son vermekteyiz..

​İŞTE İLGİLİ RESMİ YAZI
Kaynak: SÖZCÜ,112Acil Fm

Editör: SerhATT Şimşek

Bu haber 3197 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK PERSONELİ HABERLERİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


resmi ilanlar
HABER ARŞİVİ
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
YUKARI YUKARI