HABER AKIŞI

Sağlık Çalışanı Sayımızı Arttıracağız

 Tarih: 16-02-2019 13:06:00  -   Güncelleme: 16-02-2019 13:34:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV-A Haber ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Soçi’deki Suriye Zirvesi’ne ilişkin soru üzerine Erdoğan, Astana  sürecinin alt başlıkları olarak Soçi zirvelerini başlattıklarını dile getirerek,  birinci turda Soçi’den başlayıp, Ankara, Tahran olarak devam eden, şimdi ikinci  turunda tekrar Soçi’den başlayan görüşmelerin beşincisini de Türkiye’de  yapacaklarını aktardı.

Türkiye’de gerçekleşecek zirvenin hangi vilayette yapılacağına henüz  karar verilmediğini ifade eden Erdoğan, bunun daha sonra bildirileceğini  vurgulayarak, “Diyebilirim ki bu buluşmamız da gerçekten çok çok verimli, faydalı  oldu. En azından Fırat’ın batısında başta şu anda İdlib olmak üzere, tabii bunun  dışında Münbiç olmak üzere bunları masaya yatırdık. Cerablus’u, El Bab’ı masaya  yatırdık. Fakat aslolan nedir? Münbiç’teki terör örgütlerinin YPG, PYD,  bulundukları yeri terk etmesi. Nereden? Münbiç’ten çıkmaları gerekiyor ve bunlar  bize daha önce verilen sözler gereği Fırat’ın doğusuna kaydırılması gerekiyor.”  diye konuştu.

İNDİRİMLİ FORMA KAZANMAK İÇİN TIKLA ÜYE OL https://ucakisgiyim.com/?tracking=5bff934931551

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda bu konuda atılan bir adım olmadığını  dile getirerek, şöyle devam etti:

“Çünkü Münbiç aslında bu terör örgütlerinin yeri değil. Burası yüzde  85-90 itibarıyla Araplara aittir. Ama bu söz Obama döneminden bize verildiği  halde yerine getirilmedi. Tabii Sayın Trump döneminde de bu söz verildi, yine  yerine getirilmedi. Şu anda hala bu terör örgütleri burada duruyor. Peki, şu anda  bunların buradan çıkması diye bir şey söz konusu mu? Hala bize söylenen  ‘çıkacaklar, terk edecekler’. Tabii bu arada da Münbiç’in dışında da şu an İdlib  büyük önem arz ediyor. 300-400 bin insanın bulunduğu bu yerde çok ciddi sınamalar  oldu ve burada eğer bu sınamalar neticelenmiş olsaydı ülkemiz çok ciddi bir  iltica akınına yine uğrayacaktı. Şu anda bizde 3 milyon 600 bin mülteci var. Ama  bu arada 310 bin mülteci, Türkiye’den geri döndü. Nereye geri döndü? Bir kısmı  Cerablus’a, Afrin’e, öbür tarafta da El Bab’a. Böyle bir dönüş başladı. Güvenliği  sağlanan bölgelerde bu dönüşler oldu. Fakat biz tabii bu dönüşleri yeterli  bulmuyoruz. Bizim arzumuz bu dönüşlerle birlikte o insanların mutluluğunu tesis  ve temin etmek. O insanlar şu anda bu dönüşle beraber bir huzur yakaladılar.”

“Ulusal güvenliğimiz neyi gerektirirse onu da yapacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’ta okulları,  hastaneleri yapıp, altyapıyı oluşturduklarını ifade ederek, “Bakıyorsunuz futbol  sahalarında artık kendi aralarında adeta bir lig oluşturma durumuna geldiler.  Bunlar tabii yeniden bir kaynaşma, yeniden bir millet, halk olduklarını anlama  fırsatı verdi. Bunu sağlayan da Türk Silahlı Kuvvetleri oldu. Bizim özellikle  yardım kuruluşlarımız oldu.” dedi.

Bu kapsamda şu ana kadar 35 milyar dolar gibi bir rakam harcandığına  işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:


 


 
“Peki Avrupa Birliği verdiği sözü tuttu mu? Tutmadı. Bize şu ana kadar  söz verdikleri 3 3 milyar avroydu. Peki verilen nedir? 1 milyar 750 milyon avro.  Bunun dışında bir de Dünya Mülteciler Komiserliğinden 750 milyon dolar gibi bir  destek geldi. Söz var ama icra yok. Şimdi bütün mesele, olsa da olmasa da biz  tabii Türkiye olarak hep dedik ki ‘veren el olacağız.’ Bunda da dünyada,  özellikle tüm ülkeler arasında milli gelire oranla en az gelişmiş ülkelere yardım  noktasında Türkiye bir numara. Bazıları, Amerika diyor ‘biz bir numarayız’ hiç  alakası yok. OECD’nin rakamları var. OECD’nin rakamlarında da Türkiye’nin bir  numara olduğunu görüyoruz. Soçi bu noktada öyle bir zirve oldu ki ilk Soçi’den bu  yana bu gelişmekte oluş çok farklıydı. Herkes artık Türkiye’nin gücünü ve bu  noktadaki samimiyetini anladı, anlıyor. Bir diğeri de tabii Türkiye’de artık  Suriye’de düzenin kurulacağı izlenimi oluşmaya başladı. Bu da önemli. Yani bunu  bizler iktidar olarak hamdolsun bu süreç içerisinde sağlamış bulunuyoruz. Yeterli  mi değil? İran ve Rusya ortak arayışı sürdürdükçe, biz de tabii bunu  sürdüreceğiz, buradan taviz vermeyeceğiz. Şunu da söyleyeyim, ulusal güvenliğimiz  neyi gerektirirse onu da yapacağız.”

“DEAŞ’ın artık kırıntıları var”

ABD Başkanı Trump’ın 24 saat içerisinde Suriye’ye dair çok önemli bir  açıklama yapacağının duyurulması hatırlatılarak, “Trump’ın ne açıklamasını  bekleyebiliriz?” şeklindeki soru üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Trump’ın biliyorsunuz şu anda bir para talebi var. Bu para talebinin  Kongre’den çıkması gerekiyor. Şu anda itibarıyla bu henüz çıkmış değil. Bu konuda  da çok farklı yöntemleri kullanmak istiyor ama demokrat üyeler bunu üst mahkemeye  götürme durumundalar. Böyle bir durum var. Bir diğer taraftan da bakıyorsunuz  hala DEAŞ’ı adeta 24 saat içerisinde temizleyeceğini Sayın Trump iddia ediyor. Bu  olur mu olmaz mı ayrı bir konu, zaten DEAŞ’tan orada ne kaldı ki? DEAŞ’ın artık  kırıntıları var. Bu konuma gelmiş vaziyetti. Buradan da ben şunu anlıyorum, bunu  söylemek suretiyle acaba ‘Demokratları yanıma alabilir miyim, onların desteğini  alabilir miyim?’ böyle bir anlayış da olabilir diye düşünüyorum. Şu anda tabii  yarınki açıklamada şunu bir defa kesinlikle söyleyecektir diye düşünüyorum, hani  kırıntıları kaldı diyorum ya, diyecektir ki ‘DEAŞ’a karşı zaferi kazandık.’ Yani  bir zafer ilanı olabilir. Bu ilanı yaparken de burada tabii DEAŞ’ın coğrafi  hakimiyetini sonlandırmak gibi bir dert yok. DEAŞ’ı tamamen bitirmek ve DEAŞ’a  kaynaklık eden özellikle ortamı sonlandırmak olabilir. Başka bir şey de olmaz  diye düşünüyorum.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

“BİR KISMINI PAKETLEDİK, YENİ PAKETLER DE GELECEK”

-(FETÖ elebaşının iadesi) Maalesef ABD hala samimi  davranmıyor. Göndermedikleri için gerginliği artırıyor. Biz iade sürecinin şu anda  takipçisiyiz. Bir kısmını paketledik, yeni paketler de gelecek.

-(Cemal Kaşıkçı Cinayeti) Elimizdeki belgelerin tümünü vermiş değiliz. CIA, daha bütün ağırlığını buna koymuş değil, ABD’nin ağırlığını koyması lazım. Bu işi uluslararası mahkemeye taşıma noktasında kararlıyız.

-(Macron’un 24 Nisan açıklaması) “Macron’a ‘daha siyasette  yenisin, tarihini öğren” dedim.”Bizim tarihimizde soykırım yoktur.

-(AB Süreci) 15 fasılla başladılar, 32’ye çıkardılar. Biz Müslümanız, bizi Müslüman olduğumuz için almadılar.  Çıkın açıklayın bunu, bunu da açıklayamıyorlar.”

-(ABD’nin YPG’ye silah desteği) 23 bin TIR silah Suriye’de terör örgütüne geldi. ABD’nin silahları Suriye’de silah pazarında satılıyor. 

“6, 9, 12 ŞEKLİNDE BELİRLENDİ”

-(Yeni Askerlik Yasası) Belli bir noktaya tabii gelindi, nihai  noktayı henüz koymuş değiliz. Milli Savunma Bakanlığımız çalışmalarını yaptı. 6,9,12 şeklinde şu an belirlenmiş durumda. Yedek subaylığı ciddi manada önemsiyoruz. Dövizli ile bedelli askerliğin karşılığı aynı olacak.

-(Kartal’da çöken bina) Bay Kemal, 21 kişinin şehit olduğu  böyle bir vakada sen neredesin? CHP’li belediye başkanı 5 gün sonra oraya gidiyor. Kılıçdaroğlu yalanı çok iyi biliyor.

-Şehir hastaneleri benim hayalimdi. Sağlık çalışanı sayımızı arttıracağız. Samandıra bölgesinde de yeni şehir hastanemizi başlayacağız.

 

Sağlık Personelinin Youtube Kanalı İlgi Çekiyor !

Gündemde Youtube çok fazla kişi tarafından rağbet görürken sağlık personeli için açılan youtube kanalı çok fazla rağbet görmekte işte detaylar..

Sağlık Personeli İçin AÇILAN Youtube Kanalına ulaşmak için Tıkla

Sağlık personeline ait tüm video içerik ve haberleri paylaşan bu kanal bu günlerde 112acil ambulans vakaları oynatma listesi yaptı ve vol serisi olarak dizi tarzında bir video içeriği sunmakta..

İLK FRAGMAN İLGİ GÖRMEKTE..

 

 

Fragmanın devamı olarak AMBULANS VAKALARI VOL1 bugün 112AcilFm Youtube oynatma listelerinde yer alacağı bilgisi alındı..

Sizlerde Abone olarak ve paylaşarak Destek Olabilirsiniz..

Medyada bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı

  Editör: SerhATT Şimşek   Bu haber 1239 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER 3.SAYFA HABERLERİ
  Flash HABERLERİ
ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM ORDU'DA DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM Ordu'da 1 kişi domuz gribinden hayatını kaybetti.
Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! Devlet Hastanesi tuvaletinde bebek cesedi bulundu ! İzmir'in Torbalı ilçesinde Devlet Hastanesi'nin kadınlar tuvaletinde yeni doğmuş..
Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! Torbalı DOKTOR Katilinden Şok İstek! İzmir Torbalıİlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park ile Torbalı Devlet Hastanesi Do..
Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Hastane Yemeğinden Bu Seferde Böcek Çıktı!İnsan Yiyor bu Yemekleri Fethiye Devlet Hastanesi personeline verilen yemeklerden böcek çıkması, yemekler..
  Sağlık Bakanlığı HABERLERİ
Fahrettin Koca Elazığ'da UMKE  Personeliyle Buluştu O Anlar İnstagram Adresimizde Canlı Yayındaydı Fahrettin Koca Elazığ'da UMKE Personeliyle Buluştu O Anlar İnstagram Adresimizde Canlı Yayındaydı Fahrettin Koca Elazığ'da UMKE Personeliyle Buluştu O Anlar İnstagram 112AcilfM ..
Sağlık Bakanı KOCA: DEPREM BÖLGESİNDE 4 SAHRA HASTANEMİZ KURULUMA HAZIR Sağlık Bakanı KOCA: DEPREM BÖLGESİNDE 4 SAHRA HASTANEMİZ KURULUMA HAZIR Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesinde 50'şer kişilik 4 sahra hastanesi..
Sağlık Bakanlığı, Sözleşmeli Personel Eş Durumu Tayin Duyurusunda Bulundu Sağlık Bakanlığı, Sözleşmeli Personel Eş Durumu Tayin Duyurusunda Bulundu Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 45/A ve 4/B sözleşmeli perso..
SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI! TERMAL KAMERALARLA İNCELENECEK SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI! TERMAL KAMERALARLA İNCELENECEK Son dakika haberler - Sağlık Bakanlığınca, Çin’den gelen tüm uçaklardaki yolcula..
  Ambulans Kazası HABERLERİ
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Ambulans İle Otomobil Çarpıştı:2 Sağlık personeli Yaralı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde otomobille 112 ambulans aracının çarpışması sonucu..
Ambulans Yan Yattı ! 5 Yaralı Ambulans Yan Yattı ! 5 Yaralı Amasya'da hafif ticari araç ile Murat Lap (28) idaresindeki 05 BB 016 plakalı am..
Ambulans Şarampole Devrildi ! Ambulans Şarampole Devrildi ! Ankara Haymana1 nolu acil sağlık hizmetleri istanyonu kaza yaptı..
Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun Amasya 112 Ambulans Kazası ! Geçmiş Olsun Amasya 112 Samsun'da ambulans ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasın..
  KPSS HABERLERİ
KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi KPSS 2019/7 Tercihleri Şikayet edildi 2019/6 KPSS tercihlerinde yerleşen adayların, 2019/7 KPSS tercihlerine de başvur..
KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? KPSS Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? Genel olarak KPSS'de kaç netle kaç puan alınır sorusunun ortalama cevapları....
2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 ATT( ACİL TIP TEKNİSYENİ) ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlarını sizle..
2019/7 Orta Öğretim HEMŞİRE ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 Orta Öğretim HEMŞİRE ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonlar 2019/7 Orta Öğretim HEMŞİRE ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ Pozisyonları sizler için ..
  Beyaz Kod HABERLERİ
Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Başhekim Yardımcısından Hemşireye Dayak Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüsü Evde Sağlık Birimleri servi..
Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Beyaz Kod: 112 Ekiplerine SALDIRI Kayseri'de 112 Acil Servis ekipleri, müdahale etmek için gittikleri hastanın sal..
112ACİL AMBULANSI SOKAK ORTASINDA BEYAZ KOD 112ACİL AMBULANSI SOKAK ORTASINDA BEYAZ KOD AYDIN'DA vatandaşın kamerasına yansıyan 112acil ambulansını hastayım diyerek çağ..
O Tekme 8 Yıla Mâl Oldu O Tekme 8 Yıla Mâl Oldu SAMSUN Atakum ilçesindeki Adnan Menderes Bulvarı sahil yolundaki işletmede çıkan..
  MAGAZİN HABERLERİ
Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Dr. House’dan Hekimoğlu’na mesaj :Benim gibi kendini çok kaptırma.. Kanal D’nin sevilen dizisi “Hekimoğlu”nun orijinali “House” 2004-2012 yılları ar..
Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı Hastane korosu, ilk konserde tam not aldı İZMİR Kent Hastanesi'nde hekimden yardımcı personele kadar sağlık çalışanlarının..
Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Gülşen'in Evde botoksuna tepki geldi Hastane çıkışı görüntülenmek istemeyen Gülşen, estetik doktorunu evine çağırıp d..
Kim Milyoner İsterde Bir İlk Kim Milyoner İsterde Bir İlk Dün akşam ‘Kim Milyoner İster yarışmasında bir ilk yaşandı. İlk defa konuşma eng..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR

112AcilFm i Ne Sıklıkla Takip Ediyorsunuz ?


HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı