Bugun...


SerhATT Şimşek

facebook-paylas
Nedir Bu İçimizdeki Çatışma ; Hasta => KKM => 112 => Olay yeri => Yol => Hastane
Tarih: 12-12-2017 09:53:00 Güncelleme: 12-12-2017 10:28:00


Hasta => KKM => 112 => Olay yeri => Yol => Hastane

Merhaba Sayın Okurlar ;

  Bu ayki Köşe Yazımızda Her zamanki gibi bildiğimiz,aktif olarak çalıştığımız sektörden Bahsedeceğiz : Sağlık Sektöründe özellikle 112Acil ve Acil servisteki aramızda bulunan çatışmadan .

Şimdi Çatışma Diyerek Gerçek Anlamda Çatışmadan Bahsetmiyoruz Tabiki de.. İşimizi;gereksiz yere ego tatminlerinden Sebep Zora koşmaya, mobinge ,aklınıza Gelebilecek Cok zor şartlara Sokmaktan Bahsettiğim Çatışma.Hatta bunlardan sebep Darp A ; gerçek Çatışmaya Sebebiyet vermekten Bahsedeceğiz..


 Bu köşe yazımızda örneklendirmelerle yazalım diye düşündüm.

-Yazımıza başlamadan yukarıda bir sıra vermiştim,bu sıraya bağlı olarak bir kişi hastalığı durumunda 112' yi Arar ve 112 Komuta Kontrol Merkezi uygun gorurse hastalığına Bağlı en yakın 112 Ambulansını  yönlendirir.Yönlenen 112 personeli çok çalışmış ise biraz söylenerek gider normal çalışmada ise vaka ambulans hak edilmeyen bir vaka ise de söylenerek gider..

Şimdi belki okuyanlar '' hey sen 112AcilFm adına yazıyorsun '' diyeceksiniz ancak Çuvaldızı Hakkeden Herkese Batıracağız arkdaşlar sabırla okumanızı rica ediyorum..

 112personeli ,Olay yerine gelir sonuçta Hastalık;Kişinin Ruhen yada bedenen kendini rahatsız hissetmesi üzerine tanımlı olduğu için geldiğimiz vaka belki ambulans gerekmeyebilir ancak  aramışki kendisini hasta olarak dusunmekte ,buna baglı olarak herhangi bir sıkıntıya sebebiyet vermemek adına ivedi bir şekilde ,vaka alınması gerek.Aynı şekilde vaka acilse zaten işimiz gereği yine ivedi bir şekilde almamız gerek.Ancak bu şekilde bir tavır göstermezsek muhtemel bir çatışmayı açarsak sözel yada Darp olarak bir çatışma içerisinde kalmamız kuvvetle muhtemeldir.

Fazla konu içeriğine girip sizi köşe yazısından soğutmak istemiyorum o yüzden vaka,tanı,olay yeri vb içerikleri atlıyorum çünkü çuvaldızı daha baska konulardada batırmamız gerekli..

 Evet nerde kalmıştık;hastayı her iki durumdada çatışma içerisinde kalmadan gerekli şekilde aldık ki tam bu arada hasta yakınları devreye girer.. Gerek hastalarının yanında gelmek istediklerini,2 yakın refakatçi olarak gelmek istediklerini Vs gibi durumlar söz konusu olacak eğer onları tatmin edecek cevabı veremezsek alın size bir çatışma daha!

 Neyse çok şükür ordada sorun çıkmadığını farz edelim ve yola çıkalım kırmızı ışıkta duran,Teypin sesini açmış,teypten baska yere bakmayan genc kardesimiz : ambulansın sesinide ışıklarıda görmemekte..Şöförümüzde sinirli ise ve çatışmaya meyilli ise alın size bir çatışma daha.. Ama neyse burdada sorun olmadı hatta yolda bı kac defa daha yol vermemezlik,ambulansın önüne kırmalar,ambulansın arkasında hızla gelip yoluna daha cabuk ulaşmak istiyenleri bile AŞTIK,Hastaneye Geldik.

Bence konumuzun en can alıcı yerindeyiz değerli Okurlar;

 Ambulans yanaşmakta tabi hastane önünde hiç park eden arac yoktur,onları park etmemesı gerektiğini söyleyecek guvenliğede gerek yoktur ..

Yine çatışmasız ulaştık diyelim,olayın mahiyetine göre dışarıda Bekliyen bir kalabalık,kamera gibi durumlar söz konusu o yüzden hiç yanlış bir duruma mahál vermeden hastamızıda indirdik ve acile girişimizi yaptık.

Doktor baska Acil Hastaya müdehale ederken hasta yakınları onu sıkıştırmadı yada Dr 2 dk bekleyin hasta var demedi,bizde desede beklerdik zaten..Yani herşey normal ama sonunda Doktor geldi hastaya şöyle bi baktı ve dediki '' bu hastayı neden Getirdiniz '' .Tabi biz anladık ki neyi var diye sorduğunu,anlattık,ancak kendisi hastanın o hastaneye neden getirldiğini sormakta..

 Bu yazı sacma demeyin lütfen..Hepsi,her gün bir arkdasımız tarafından yaŞanıyor,sende yaŞıyorsun..
Neyse konumuza dönelim siz sakin davrandınız ve hasta yakınları da hayret verici olacak ama bir şey demedi hatta doktorumuzda toparladı,hatta ve hatta hastada hiç sesini çıkarmadığını varsayalım 
 AmA
Hasta ne dedi biliyor musunuz?
'' ya sorun oluyorsa beni geri evime götürür müsünüz?..''
Sonra vicdanımız konustu dedik ki: 
 '' Amca ( yada teyze) doktor sana demedi,bize dedi senlik bir durum değil,olur mu hiç öyle?Biz Canımız Uğruna Senin Canını Getirdik Buraya..''
Köşe yazımızında başlarında söylediğim Gibi Kendi Egolarımızdan Dolayı İçimizde Bulunan Vicdanları Lütfen Körertmeyelim.
'' İyi İnsanların Sesi Her Zaman Kötülerden Daha Gür Olması Dileğimle''

Bir Daha ki Köşe Yazımız yada Canlı Yayınımızda Görüşmek Üzere..#SerhATTBu yazı 2053 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


resmi ilanlar
HABER ARŞİVİ
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
YUKARI